Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Z naprawą awarii poczekają do piątku. "Trzeba zwęzić Marymoncką"

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plAwaria wodociągu na Bielanach

W czwartek po południu na ul. Marymonckiej doszło do awarii. Około 20 budynków było pozbawionych wody. Ta została już włączona, ale kolejnych przerw w dostawie należy się spodziewać w piątek, kiedy do naprawy wodociągu przystąpią pracownicy MPWiK.

Pierwszą informację o awarii na Bielanach dostaliśmy na Kontakt24.

"Od ok. godziny 16 nie ma wody na terenie SM Podleśna, czyli w 7 blokach" - napisała nasza czytelniczka.

Problem potwierdziło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o awarii na rogu Marymonckiej i Podleśnej. Na miejscu pracują obecnie dwie nasze ekipy. Doszło do awarii wodociągu pod skrzyżowaniem ul. Marymonckiej i Podleśnej - przekazał Roman Bugaj, rzecznik MPWiK.

Na razie, jak zapewnił rzecznik, wszyscy mieszkańcy odzyskali dostęp do wody. Bez niej musieli się wcześniej obejść mieszkańcy około 20 budynków.

Muszą zamknąć Marymoncką

Bugaj podkreślił, że wodociągowcy monitorują teraz wyciek, ale z naprawą zmierzają wstrzymać się do piątku, do wieczora. Dlaczego?

- Naprawa wodociągu wymagać będzie zwężenia ul. Marymonckiej w kierunku Łomianek, dlatego poczekamy z nią do piątkowego wieczoru, kiedy miną już godziny szczytu - powiedział Bugaj.

Wodociągowcy zastrzegają jednak, że jeśli sytuacja zacznie się pogarszać, niezwłocznie przystąpią do naprawy. - Kierowcy będą musieli wtedy liczyć się z dużymi utrudnieniami - zaznaczył Bugaj.

Przerwy w dostawie wody

W piątek na stronie MPWiK ma pojawić się informacja o adresach, które na czas naprawy zostaną pozbawione wody.

jk/lulu