Najnowsze

Z Mokotowa na Śródmieście, z Bielan na Bemowo? PO wskazała kandydatów na burmistrzów

Najnowsze

mat. prasoweUrząd dzielnicy Śródmieście

Warszawski zarząd Platformy Obywatelskiej zarekomendował dotychczasowego wiceburmistrza Mokotowa Wojciecha Turkowskiego na burmistrza Śródmieścia. Z kolei na Bemowo ma trafić między innymi Marek Lipiński z Bielan - dowiedział się nieoficjalnie portal tvnwarszawa.pl.

Zarząd stołecznej Platformy Obywatelskiej odbył się kilka godzin po konwencji, na której premier Ewa Kopacz podsumowała wyniki partii w wyborach samorządowych. Jak udało nam się ustalić, aby pojawić się na piątkowym spotkaniu w Forcie Sokolnickiego Hanna Gronkiewicz-Waltz przerwała swój urlop.

Na Śródmieściu burmistrz z Mokotowa?

Na zarządzie rekomendowano członków władz w Śródmieściu i na Bemowie.

Dla PO obie dzielnice są trudne. Na Śródmieściu była skazana na koalicję z aktywistami z Miasto jest Nasze, a na Bemowie prawdopodobnie będzie musiała współpracować z Prawem i Sprawiedliwością.

Na stanowisko burmistrza Śródmieścia został zaproponowany Wojciech Turkowski, dotychczasowy wiceburmistrz Mokotowa. Wiceburmistrzami ponownie mają być Krzysztof Czubaszek i Andrzej Zieliński.

Jeden z działaczy Miasto jest Nasze stwierdził w rozmowie z nami, że kandydatura Turkowskiego jest "wyjęta z kapelusza" i że łamie koalicyjne ustalenia. To właśnie koalicyjne Miasto Jest Nasze ma wskazać dwóch kolejnych wiceburmistrzów. Ale nie chce ujawnić o kogo chodzi.

Nowe twarze na Bemowie

Na Bemowie burmistrza oraz jednego zastępcę ma rekomendować Prawo i Sprawiedliwość. Partia na razie jednak nie podaje nazwisk.

Z kolei PO wytypowała już wiceburmistrzów. Mają nimi zostać Marek Lipiński, który w poprzedniej kadencji był wiceburmistrzem na Bielanach, a także Grzegorz Popielarz i Katarzyna Łada.

Popielarz miał startować do rady dzielnicy Bemowo. Jednak z jego listy wycofało się kilku kandydatów. Ponieważ było za późno żeby dopisać nowych, listę PO w jednym z bemowskich okręgów trzeba było unieważnić. Dlatego Popielarz radnym nie został.

Z kolei Katarzyna Łada na Bemowo trafiła po wybuchu tzw. afery bemowskiej, kiedy to odwołano cały zarząd dzielnicy. Jest radcą prawnym w MPWiK.

Tak wyglądała ostatnia sesja na Bemowie:

Mówi Marcin Woźniakowski, radny klubu Dla Bemowa
Mówi Marcin Woźniakowski, radny klubu Dla BemowaArtur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

bf/b

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości