"Z miłości do miasta gotowiśmy posolić nawet Pragę"

Pokaz mody
Pokaz mody
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
Marcin Gula / tvnwarszawa.plPokaz mody

Pod tym nietypowym hasłem działa Praski Otwarty Samozwańczy Uniwersytet Latający. W poniedziałek ostatni w tym roku akademickim wykład uświetnił nietypowy pokaz mody.

Po godz. 19 w okolicach ul. Wileńskiej 23 Warszawa zaczęła cofać się w czasie. I to nie tylko za sprawą wykładu: "Ubiór warszawski w międzywojniu". Wszyscy mogli zobaczyć panie i panów w strojach z lat 20. i 30. ubiegłego wieku.

- Wykład połączony z pokazem mody, oczywiście pokazem mody XX-lecia międzywojennego i gośćmi naszymi są panie z grupy rekonstrukcyjnej "Bluszcz", które nie tylko opowiedzą, ale też pokażą na sobie modę międzywojenną – reklamował jeszcze przed spotkaniem Jarosław Kaczorowski, varsavianista, znany jako Spacerolog Praski.

W cylindrze

Jak zaznacza, chodzi o stroje warszawskich elegantek. – Ale pojawili się również panowie ubrani w stroje wybitnie balowe. Nestor przewodników praskich Mieczysław Janiszewski obowiązkowo w cylindrze – zaznacza Kaczorowski.

I dodaje, że na wysokości zadania stanęli też studenci uniwersytetu, wielu przyszło w ubraniach z tamtych czasów.

Moda z lat 20. i 30.
Moda z lat 20. i 30.Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

Praski Otwarty Samozwańczy Uniwersytet Latający (POSUL) to społeczna i varsavianistyczna bezpłatna inicjatywa edukacyjna, która została stworzona dla osób zainteresowanych stolicą, a przede wszystkim jej dzielnicami prawobrzeżnymi.

CZYTAJ WIĘCEJ NA STRONIE POSUL

ran//ec

Pozostałe wiadomości