Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

"Z miłości do miasta gotowiśmy posolić nawet Pragę"

Najnowsze

Marcin Gula / tvnwarszawa.plPokaz mody

Pod tym nietypowym hasłem działa Praski Otwarty Samozwańczy Uniwersytet Latający. W poniedziałek ostatni w tym roku akademickim wykład uświetnił nietypowy pokaz mody.

Po godz. 19 w okolicach ul. Wileńskiej 23 Warszawa zaczęła cofać się w czasie. I to nie tylko za sprawą wykładu: "Ubiór warszawski w międzywojniu". Wszyscy mogli zobaczyć panie i panów w strojach z lat 20. i 30. ubiegłego wieku.

- Wykład połączony z pokazem mody, oczywiście pokazem mody XX-lecia międzywojennego i gośćmi naszymi są panie z grupy rekonstrukcyjnej "Bluszcz", które nie tylko opowiedzą, ale też pokażą na sobie modę międzywojenną – reklamował jeszcze przed spotkaniem Jarosław Kaczorowski, varsavianista, znany jako Spacerolog Praski.

W cylindrze

Jak zaznacza, chodzi o stroje warszawskich elegantek. – Ale pojawili się również panowie ubrani w stroje wybitnie balowe. Nestor przewodników praskich Mieczysław Janiszewski obowiązkowo w cylindrze – zaznacza Kaczorowski.

I dodaje, że na wysokości zadania stanęli też studenci uniwersytetu, wielu przyszło w ubraniach z tamtych czasów.

Moda z lat 20. i 30.Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

Praski Otwarty Samozwańczy Uniwersytet Latający (POSUL) to społeczna i varsavianistyczna bezpłatna inicjatywa edukacyjna, która została stworzona dla osób zainteresowanych stolicą, a przede wszystkim jej dzielnicami prawobrzeżnymi.

CZYTAJ WIĘCEJ NA STRONIE POSUL

ran//ec