Z kamerą na iglicę Stadionu Narodowego

Warszawa

film TVN24

Krytykowany ostatnio Stadion Narodowy to supernowoczesny, naszpikowany elektroniką, luksusowy obiekt. Ekipa "Polski i Świata" pokazała miejsca na nim, których wcześniej żadna telewizja nie pokazywała.

- Z pewnością dach jest wyjątkową konstrukcją i bardzo wysokim kunsztem inżynierskim, ale też wyjątkowa jest wielkość tego stadionu i ilość pomieszczeń i ilość funkcji, która jest w nich zawarta - zachwala Zbigniew Pszczulny, architekt stadionu narodowego.

Trawa na stadionie przyjęła się. Była już strzyżona dwa razy. Jest podgrzewana, przy nawierzchni jest teraz 1 st. C. Jak opisuje Pszczulny, "pod trawą znajduje się płyta betonowa, która jest podgrzewana, a w niej znajdują się pozostałe instalacje jak zraszacze".

Podgrzewane są także fotele na ławkach rezerwowych zawodników.Szatnie gotowe

Szatnie są już wyposażone i gotowe do użytku. Także miejsca masażu, łazienki, prysznice i toalety. Jest też toaleta dla niepełnosprawnych.

Jak tłumaczy architekt Marcin Chruśliński, cały stadion jest przystosowany do rozgrywania imprez dla niepełnosprawnych, np. paraolimpiad.- Strefę do hydro-masażu projektowaliśmy w taki sposób, aby wanny były na podwyższeniu i wbudowane w poziom posadzki. Jest to strefa odnowy biologicznej zawodników po meczach lub po treningach. - opowiada Chruśliński. "Mostek kapitański" wyposażony jest w audio, wideo i inne niezbędne urządzenia. Będzie tu pracować policja, przedstawiciele ochrony, straży pożarnej i służb medycznych. Będą mieli stąd możliwość obserwowania całego stadionu. - To wszystko musi się sprawdzić, a takim żywym testem będzie mecz międzynarodowy, testem tego całego organizmu. Jesteśmy pewni, że ten test wypadnie dobrze - zapewnia Zbigniew Pszczulny.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PLtvn24.pl/olsz/tr//roody