Z jednego przystanku w obu kierunkach. "Inaczej się nie dało"

Warszawa

Ztm.waw.plLinia 122 skierowana na objazd

Z jednego przystanku w obu kierunkach - takie niestandardowe rozwiązanie komunikacyjne obowiązuje od piątku na przystanku Barczewska na trasie linii 122. - Inaczej się nie dało - tłumaczy Zarząd Transportu Miejskiego. Utrudnienia mają związek z pracami remontowymi na Trasie AK i potrwają do października.

Gwiaździsta została otwarta w czwartek wieczorem. Jednak dopuszczono tam tylko ruch jednokierunkowy, z Podleśnej w kierunku Potockiej. Wymusiło to zmiany w organizacji linii 122.

W kierunku Górczewskiej, linia będzie jeździć tak jak przed remontem Trasy AK – z pętli Gwiaździsta, w Potocką, potem w Mickiewicza i dalej do placu Wilsona.

Zarząd Transportu Miejskiego zreorganizował ruch w kierunku pętli Gwiaździsta. Autobusy jeżdżą od placu Wilsona, ulicami Mickiewicza, Potocką, zawracają na rondzie Turowicza, by następnie wrócić Potocką do Mickiewicza i dalej Klaudyny, Podleśną aż do pętli przy Gwiaździstej.

"Uważnie czytać oznaczenia"

Takie rozwiązanie sprawia, że przystanek Barszczewska, tuż przy rondzie Turowicza, będzie obsługiwał linię 122 w obu kierunkach. – Ze względu na uwarunkowania techniczne na Gwiaździstej, nie dało się zrobić tego inaczej. To rozwiązanie powoduje też mniejsze niedogodności dla pasażerów – tłumaczy Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Jak przekonuje, mieszkańcy korzystający z autobusu nie będą musieli iść z Mickiewicza w stronę Gwiaździstej. – Prosimy pasażerów o uważne czytanie oznaczeń pętli na autobusach. To powinno wyeliminować pomyłki – przekonuje Krajnow.

Taka organizacja ruchu zostanie utrzymana do zakończenia remontu Trasy AK, czyli do października.

jb/b