Z fałszywymi dyplomami przez kilka lat uczyła w szkołach

Warszawa

| RMF FM, TVN24, PAPfot. TVN24

Wykorzystywała fałszywe dyplomy ukończenia wyższych uczelni i przez 9 lat uczyła w szkołach podstawowych i gimnazjach. 60-latkę zatrzymała ją policja, po zgłoszeniu od jednego z dyrektorów - podał PAP.

- Kilka miesięcy temu dyrektor białołęckiej szkoły poinformował kuratora oświaty o nauczycielce, która prawdopodobnie posłużyła się fałszywymi dyplomami ukończenia studiów - poinformowała w środę Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Uczyła w gimnazjach i podstawówkach

Policjanci z warszawskiej Białołęki ustalili, że 60-latka, dzięki podrobionym dokumentom wrocławskich uczelni wyższych, od 2001 roku uczyła biologii i języka angielskiego w 11 warszawskich i podwarszawskich gimnazjach i podstawówkach.

Odmówiła składania zeznań

"Nauczycielka" przyznała się, że posłużyła się kilkoma dyplomami ukończenia wrocławskich uczelni wyższych. Odmówiła jednak składania wyjaśnień.

Usłyszała 11 zarzutów, w tym te dotyczące posłużenia się sfałszowanymi dokumentami. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez nią przestępstwa trafiło do północnopraskiej prokuratury.

mz