Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Z deszczem, śniegiem i gołoledzią. To nie będzie pogodna niedziela

Warszawa

TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę

Na niebie chmury, a na ulicach gołoledź. W niedzielę pogoda nie będzie sprzyjać kierowcom. Na drogach będzie bardzo ślisko.

Po słonecznej sobocie w niedzielę pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Ma być pochmurno z opadami śniegu i deszczu. Szczególnie uważać powinni kierowcy. Marznący deszcz może powodować gołoledź. Na drogach będzie ślisko.

W ciągu dnia termometry wskażą maksymalnie 1 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, w południe 1017 hPa. Jak ostrzegają synoptycy TVN Meteo, w całym kraju warunki biometeo staną się niekorzystne, dlatego możemy narzekać na senność, bóle głowy i zmęczenie.

Czytaj więcej o pogodzie na TVN Meteo

Posypywarki w akcji

Od rano o stan stołecznych dróg dbają służby oczyszczania miasta. Jak poinformowały, o godz. 7.30 rozpoczęła się akcja zabezpieczająca nawierzchnie jezdni przed śliskością zimową. Wzięły w niej udział 164 posypywarki.

- Akcja potrwa co najmniej 3 godziny i obejmie ponad 1400 km stołecznych ulic – przekazał o godz. 8.30 Zarząd Oczyszczania Miasta. Jak dodał, kolejne działania będzie zlecać, biorąc pod uwagę stan nawierzchni ulic, dane meteorologiczne i prognozy pogody.

jk/gp