Z czym kojarzą się dzielnice? Praga prawdziwa, Białołęka daleko

Warszawa

Okno na WarszawęZ czym kojarzy się Twoja dzielnica?

Prawdziwa Warszawa jest na Pradze Północ, Białołęka jest daleko a Ursynów to sypialnia. Na blogu "Okno na Warszawę" opublikowano mapę skojarzeń warszawskich dzielnic. Sprawdź z czym kojarzy się Twoja!

Blog Okno na Warszawę stworzył warszawską mapę skojarzeń. Przez 4 miesiące autorzy strony pytali swoich czytelników, z czym kojarzą im się poszczególne dzielnice.

- Skojarzenia zbieraliśmy od naszych czytelników na profilu na portalu społecznościowym od czerwca do września 2013 roku. W pracach nad mapą wykorzystaliśmy około 500 - 600 nadesłanych skojarzeń, przy czym braliśmy pod uwagę zarówno ich liczbę, jak i oryginalność - tłumaczy Anna Rostowska, jedna z autorek strony "Okno na Warszawę".

LLU, sypialnia, kino Moskwa

Czego więc dowiadujemy się z utworzonej w ten sposób mapy? Wola jest więc pełna kontrastów, ma najlepsze pączki i kojarzy się z tramwajami. Wciąż mocno trzymają się nieistniejące już budynki, więc Mokotów kojarzy się ze skocznią narciarską, kinem Moskwa i Supersamem.

Bemowo kojarzy się z... Metallicą, lotniskiem. Ale też z łosiami. Praga Południe pachnie czekoladą, kojarzy się z Uniwersamem i Parkiem Skaryszewskim.

Mapa jest oczywiście pełna stereotypów. I tak przyjezdni mieszkają na Białołęce (LLU), Ursynów to bloki, a Żoliborz - jak w piosence Muńka - jest pieprzony.

ZOBACZ MAPĘ NA STRONIE "OKNO NA WARSZAWĘ"

Autorzy bloga również organizują imprezę "Okno na Warszawę". Zobacz jak wyglądała druga edycja:

lata/roody

Okno na Warszawę