Z biletem PKP w metrze i tramwaju

Warszawa

ZTMBilety PKP Intercity honorowane w komunikacji miejskiej

- W związku z utrudnieniami na stołecznej linii średnicowej w wybrane dni między 14 października a 30 listopada bilety PKP Intercity będą honorowane w komunikacji miejskiej między Dworcem Gdańskim a Centralnym - poinformował rzecznik prasowy ZTM Igor Krajnow.

Jak dodał, honorowanie biletów kolejowych będzie obowiązywało wyłącznie w dniach 14-19 października, 25-26 października, 14-16 listopada, 22-23 listopada i 29-30 listopada.

W metrze i tramwajach

Krajnow wyjaśnił, że bilety PKP Intercity będą ważne wyłącznie w metrze między Dworcem Gdańskim a Centrum oraz w tramwajach wszystkich linii kursujących (w obu kierunkach) na odcinkach:

1. Dworzec Gdański – Słomińskiego – al. Jana Pawła II – Dworzec Centralny;

2. Dworzec Gdański – ul. Andersa – ul. Marszałkowska – Centrum – Al. Jerozolimskie – Dworzec Centralny.

Miejska spółka dodała, że honorowane będą bilety jednorazowe na trasach pociągów jadących przez Warszawę, ze wskazaniem stacji "przez": Warszawę Wschodnią, Warszawę Centralną lub Warszawę Zachodnią.

W przypadku biletów abonamentowych dotyczyć to będzie pociągów jadących dalej niż do stolicy oraz wydanych na przejazd od/do stacji Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna lub Warszawa Zachodnia.

Honorowane będą również bilety: odcinkowe wydane w relacji od/do stacji Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna lub Warszawa Zachodnia, sieciowe, w tym Karty PKP Intercity, weekendowe i podróżnika.

Wymiana rozjazdów

Utrudnienia związane są z wymianą rozjazdów na Dworcu Zachodnim i modernizacją trasy między tą stacją a Warszawą Centralną. W związku z tym pociągi wrócą na Dworzec Gdański.

27 składów Intercity w wybranych terminach zmieni stacje przyjazdów i odjazdów w stolicy. 15 pociągów zostanie skierowanych na Dworzec Gdański, z pominięciem Warszawy Zachodniej, Centralnej i Wschodniej.

Prace remontowe będą trwały od 14 października do 1 grudnia.

Dzięki inwestycji prędkość pociągów wjeżdżających na stacje ma się podnieść z 20 km/h do 60 km/h.

PAP/ su