Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Z biletem na mecz pojedziesz za darmo

Warszawa

tvnwarszawa.plZ biletem na mecz - bezpłatnie

Na bezpłatny przejazd środkami transportu miejskiego mogą liczyć wszyscy posiadacze biletów na mecze EURO 2012, wolontariusze oraz dziennikarze.

Przyznanie dodatkowych uprawnień do bezpłatnych przejazdów ma być zachętą do tego, by w czasie mistrzostw, wszystkie osoby zaangażowane w EURO 2012, korzystały przede wszystkim z komunikacji zbiorowej.

Ratusz liczy, że dzięki temu na ulicach będzie mniej samochodów, a na parkingach będzie można znaleźć miejsce.

Tylko w dni meczowe

Kibice, którzy mają bilety na mecze rozgrywane w czasie mistrzostw na Stadionie Narodowym, będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie od północy w dniu meczu do południa dnia następnego. Wystarczy, że w czasie kontroli pokażą kontrolerowi ZTM bilet lub oficjalny dowód jego rezerwacji.

Przez cały turniej

Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów zyskali także wolontariusze, którzy będą pomagać kibicom w czasie turnieju. Będą mogli podróżować bezpłatnie, między 1 czerwca a 4 lipca bieżącego roku, na podstawie imiennego identyfikatora wystawionego przez urząd miasta. Biletów komunikacji miejskiej nie będą musieli również kupować akredytowani dziennikarze. W czasie kontroli będą musieli pokazać imienny identyfikator. Uprawnienia do korzystania z parkingów

Wszystkie te grupy pasażerów będą mogły, od godz. 10.00 w dniu, w którym będzie rozegrany mecz, do godz. 10.00 dnia następnego korzystać bezpłatnie również z parkingów Parkuj i Jedź.

CZYTAJ WIECEJ NA STRONIE ZTM

as/ec