Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Z A13 do V11. Przenoszą "Annę", potem ruszy na Powiśle

Najnowsze

facebook.com/budowametraAnna wisi w powietrzu

W piątek po południu ruszyła kilkudniowa operacja przenoszenia "Anny", tarczy drążącej metro.

"Rozpoczęliśmy dzisiaj operację transportu TBM Anna z A13 do V11" - poinformowała w piątek spółka AGP Metro Polska, budująca II linię.

Co to oznacza w praktyce?

- Operacja jest bardzo skomplikowana i trudna. Trzeba podnieść maszynę ważącą 400 ton - wyjaśnia Krzysztof Malawko, rzecznik prasowy warszawskiego metra.

"Anna" wydrążyła już tunel komory rozjazdowej. Tarcza może teraz wrócić do drążenia właściwego tunelu na stację Powiśle. Obecnie jest w szybie demontażowym w rejonie dawnych Kupieckich Domów Towarowych.

Kilkudniowa operacja

- Najpierw wydobędziemy tarczę z szybu demontażowego, następnie przewieziemy ją bardzo ostrożnie i powoli na ulicę Świętokrzyską. Na końcu zostanie zamontowana w szybie, z którego wystartuje drążenie w kierunku stacji Powiśle - tłumaczy Malawko.

Według informacji Mateusza Witczyńskiego, rzecznika prasowego AGP Metro Polska, całą operacja powinna zakończyć się w poniedziałek wieczorem.

Przygotowania do podnoszenia maszynybudowametra.pl

Zobacz, jak wygląda budowa stacji metra Rondo ONZ:

Budowa stacji Rondo ONZLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

bf/mz

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/budowametra