Z-1 zamiast tramwajów

Warszawa

ZTMStartuje linia zastępcza Z-1

W poniedziałek zaczęła działać autobusowa linia zastępcza Z-1, łącząca pl. Bankowy z Muranowem. Jej uruchomienie związane jest z wyłączeniem ruchu tramwajowego na Marszałkowskiej.

Linia zastępcza Z-1 umożliwia dojazd z pl. Bankowego i stacji metra Ratusz Arsenał w rejon ulic Muranowskiej i Stawki, gdzie zlokalizowane są przystanki tramwajowe.

Decyzja o nowej linii to reakcja na sygnały docierające do Zarządu Transportu Miejskiego w trakcie pierwszych dwóch dni remontu na Marszałkowskiej, z której zniknęły tramwaje. Pasażerowie domagali się poprawy połączenia Muranowa z pl. Bankowym.

Krótka trasa

ZTM przypomina, że bilety jednorazowe, skasowane w metrze na stacjach Politechnika, Centrum i Świętokrzyska oraz w autobusach linii 171 między Centrum a placem Bankowym są ważne w autobusach linii Z-1. Zasada obowiązuje także w druga stronę.

Linia autobusowa Z-1 będzie kursowała trasą: MURANOWSKA 10 – Muranowska - Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – KRÓLEWSKA 02 – Marszałkowska – pl. Bankowy – Andersa – Świętojerska – Bonifraterska – Muranowska - MURANOWSKA 10.

Autobusy linii Z-1 będą kursowały tylko w dni powszednie.

bako/par