YouTube zamknął konto Jakiego. "Prowadzili je fani"

TVN Warszawa


"Z serwisu YouTube usunięto konto Patryka Jakiego" - donosi "Rzeczpospolita". Powodem ma być naruszenie praw autorskich przez jeden z publikowanych tam materiałów. Konto, jak twierdzi Jaki, nie jest oficjalnym profilem kandydata na prezydenta Warszawy, a on sam przyznaje że prowadzili go fani.

Patryk Jaki prowadzi swoją kampanię wyborczą na wielu frontach. Często spotyka się z dziennikarzami i mieszkańcami, korzysta też z internetu i mediów społecznościowych. Jak wyjaśnia portal rp.pl, materiały dotyczące jego programu i działalności publikowane były na kilku platformach społecznościowych. Z kolei na oficjalnej stronie wiceministra sprawiedliwości można też znaleźć odnośnik do konta w serwisie YouTube.

Po kliknięciu w link powinno nastąpić przekierowanie na konto Jakiego, pełne materiałów promocyjnych. Zamiast filmów wyświetla się jednak komunikat: "To konto zostało zamknięte z powodu licznych zgłaszanych przez osoby trzecie roszczeń dotyczących naruszenia praw autorskich przez materiał opublikowany przez użytkownika".

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jaki podkreślił, że konto na YouTube nie było oficjalnym jego profilem. Odpowiedzialni za zamieszczanie tam filmów byli fani polityka.

W poniedziałek Patryk Jaki był gościem "Faktów po Faktach":

kk

Patryk Jaki o kierowcachTVN24
wideo 2/3