Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Wzrost opłat nam nie grozi"

Warszawa

Hanna Gronkiewicz-Waltz - prezydent m.st Warszawy Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

To największa prywatyzacja dotycząca spółki samorządowej w Polsce. Za blisko 1,5 mld zł Warszawa pozbyła się praktycznie 100 procent udziałów w SPEC. Ratusz zapewnia jednak – nie będzie niekontrolowanych podwyżek. Zaznacza też, że zadbał o los pracowników spółki.

- Pracownicy otrzymają blisko 15 procent akcji, co nie jest przy prywatyzacjach oczywiste. Natomiast osłony socjalne będą teraz przedmiotem negocjacji inwestora ze związkami zawodowymi. Oddelegowaliśmy tam swojego obserwatora – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Stanowisko w radzie nadzorczej

Miasto pozostawiło sobie jedna akcję SPECu, by zachować prawa akcjonariusza. Zapewniło sobie również miejsce w radzie nadzorczej. Czy oznacza to, że nie dopuści do niekontrolowanych podwyżek opłat za ciepło? – Ceny energii cieplnej reguluje Urząd Regulacji Energetyki. Niezależnie, czy jest to podmiot prywatny, czy samorządowy, to URE zezwala, lub nie zezwala na podwyżki. Niekontrolowany wzrost opłat nam nie grozi – uspokaja Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Poza tym doświadczenie pokazuje, że w podmiotach prywatnych podwyżki są niższe, niż w samorządowych - dodaje.

Hanna Gronkiewicz-Waltz - prezydent m.st Warszawy Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

mjc