Wznowili budowę bulwarów, zwęzili Wisłostradę

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plZmiany na Wisłostradzie

O dwa pasy ruchu zwężona została Wisłostrada na wysokości ulicy Bednarskiej. Utrudnienia wynikały ze wznowionej przebudowy bulwarów wiślanych.

Tuż przy moście Śląsko-Dąbrowskim kierowcy musieli radzić sobie rano bez dwóch wewnętrznych pasów - jednego w stronę Wilanowa, drugiego w kierunku Żoliborza.

Ciężki sprzęt w akcji

Na miejscu widać było pracujących robotników. - Przez samo zwężenie specjalnie korki się nie tworzą. Większe utrudnienia pojawiają się, gdy ciężki sprzęt musi wjechać na działające pasy ruchu - relacjonował po godz. 7 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Przed godz. 9.30 znów zjawił się na miejscu. Dostępne były już dla kierowców z powrotem trzy pasy w każdym kierunku.

Na wysokości Bednarskiej ma powstać przejście podziemne, którym będzie można przedostać się na bulwary.

Jak ocenia Zieliński, robotnicy będą "przesuwać" pasy ruchu. – Wygląda na to, że w związku z zaplanowanymi pracami, zabrany zostanie prawy pas na jezdni w kierunku Żoliborza, a dodany nowy do jezdni w stronę Wilanowa – mówił reporter.

I dodał, że zlikwidowano już barierki oddzielające jezdnie.

Nowe bulwary za rok

Przebudową bulwarów pomiędzy mostami Śląsko-Dąbrowskim a Świętokrzyskim. Ponad kilometrowej długości odcinek ma być gotowy za niespełna rok. Za swoją pracę dostanie blisko 66 mln zł. CZYTAJ WIĘCEJ O INWESTYCJI.

ran/r