Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

"Wyższa opłata początkowa może zniechęcić klientów"

Warszawa

Prezydent o opłatach za taksówki - fot

Prezydent Warszawy odniosła się do postulatów taksówkarzy, którzy w czwartek protestowali w stolicy. – Podwyższenie opłaty za "trzaśnięcie drzwiami" może zniechęcić klientów – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- W uchwale rady miasta jest zapis, który umożliwia podniesienie opłaty za kilometr przejazdu. Taksówkarze natomiast chcą podwyższenia opłaty za "trzaśnięcie drzwiami", a z różnych analiz wynika, że to najbardziej zniechęca klientów do korzystania z taksówki - wyjaśniała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zgodnie z uchwałą rady miasta z 2001 roku o cenach za przejazdy taksówkami osobowymi ustalony jest limit 3 zł za przejechany kilometr w godz. 6:00-22:00 oraz 4,5 zł w godzinach 22:00-6:00.

Za co drożej?

Taksówkarze chcą, żeby samo wejście klienta do samochodu kosztowało 10, a nie 6 złotych. Argumentują, że obecnie obowiązująca stawka początkowa nie zawsze pokrywa koszt podstawienia auta.

Ponadto taksówkarze chcą podwyższenia opłaty postojowej z 40 do 60 złotych za godzinę.

bf/mz