Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Wywieźli 50 ton gruzu z centrum

Warszawa

fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM

Aż 50 ton gruzu wywieźli robotnicy z placu budowy przy rondzie Dmowskiego. To operacja związana z wymianą starych, regularnie dewastowanych, wind na nowe.

"Trwa zrywanie okładzin ścian szybu od strony Hotelu "Novotel". Ściany pozostałych szybów zostały już oczyszczone z okładziny, osuszone oraz zaimpregnowane" - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Z czujnikami wilgoci

Gruz wywieziono, ale zbudowany musi być jeszcze system odwodnienia, wkomponowane zostaną od nowa ściany szybów. Górna część szybu ma być wykonana ze stali nierdzewnej, nad jej wyglądem czuwa wydział estetyki w ratuszu.

"W nowych urządzeniach dźwigowych zostaną zamontowane czujniki wilgoci, które w przyszłości pozwolą na szybką reakcję w przypadku przedostania się wody do pomieszczeń" – przypominają urzędnicy.

Windom przysłuży się też monitoring, a także połączenie radiowe, które pozwoli na komunikację windy z ochroną. Koszt prac: 2 mln zł.

Psujące się windy

O problemach ze starymi windami przy rondzie pisaliśmy nie raz. Urządzenia, które na co dzień powinny pomagać niepełnosprawnym, starszym i rodzicom z wózkami dziecięcymi, ciągle się psuły. Wandale zrobili swoje, pomogła im wilgoć. Zarząd Dróg Miejskich wymieni teraz 8 urządzeń.

ran