Wytwórnia amfetaminy pod Warszawą. CBŚ zatrzymało dwie osoby

Warszawa

TVN24W akcji brało udział CBŚ (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z CBŚ zlikwidowali wytwórnię amfetaminy i zabezpieczyli znaczne jej ilości w stanie płynnym. Zatrzymano dwie poszukiwane osoby. Pierwsze informacje o akcji policji w Górkach (pow. garwoliński) otrzymaliśmy na Kontakt 24 od portalu kuriergarwolinski.pl.

- Funkcjonariusze CBŚ ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy w stanie płynnym oraz laboratorium produkujące ten narkotyk - powiedziała w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 prokurator Anna Makarewicz-Poszytek z Prokuratury Rejonowej w Garwolinie.

Jak informuje portal kuriergarwolinski.pl, laboratorium, które zlikwidowali policjanci, znajdowało się na jednej z posesji w miejscowości Górki.

Poszukiwani przez policjantów

Jak dodała prokurator Makarewicz-Poszytek, na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby. - (Zatrzymano je - red.) W związku z uzasadnionym podejrzeniem produkcji znacznej ilości środków odurzających - przekazała.

Na chwilę obecną ani policja, ani prokuratura nie zdradza szczegółów akcji. - Trwały czynności zmierzające do zatrzymania osób poszukiwanych przez policjantów - mówił w rozmowie z nami Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji, do której odesłał nas rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Akcja na prywatnej posesji

Regionalny serwis, powołując się na mieszkańców, informował z kolei, że cała akcja rozegrała się około godziny 10. - Siły specjalne policji wyposażone m. in. w broń ostrą, maski gazowe, sprzęt do wyważania drzwi prowadziły akcję na jednej z prywatnych posesji niedaleko Sanktuarium Maryjnego - mówił w rozmowie z serwisem kuriergarwolinski.pl jeden ze świadków zdarzenia.

Serwis poinformował również, że na miejsce przyjechało pogotowie. Policjanci z kolei mieli też zabezpieczyć jeden z samochodów.

Czytaj też na Kontakt 24

W grudniu stołeczni policjanci udaremnili jeden z największych przemytów w historii naszego kraju:

Policja o zabezpieczeniu kokainy
TVN24

ank/aw