Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Wyszedł na przepustkę, pobił na śmierć, trafił do aresztu

Warszawa

tvnwarszawa.plAkcja policji na Woli

Policjanci z Woli zatrzymali 34-letniego Romana M. Podejrzewają go o śmiertelne pobicie innego mężczyzny podczas libacji alkoholowej. Jak się okazało, Roman M. przebywał na przepustce z więzienia, gdzie odbywał karę za rozbój.

Cała sprawa zaczęła się od wezwania dotyczącego mężczyzny, który nie chciał opuścić autobusu miejskiego. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że 34-letni Roman M. przebywa na przepustce z więzienia, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za rozbój.

Po około trzech godzinach policjanci udali się na inną interwencję, dotyczącą śmiertelnego pobicia mężczyzny. Z ustaleń policjantów z Woli wynikało, że sprawca zadawał ciosy w głowę pokrzywdzonemu podczas spożywania alkoholu - Funkcjonariusze skojarzyli wcześniejszą interwencję, obejrzeli zabezpieczony monitoring i ustalili, że osobą podejrzewaną o to przestępstwo może być 34-latek – informuje policja.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił celi. 34-latek usłyszał w prokuraturze zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, którego następstwem jest śmierć człowieka. Sąd aresztował Romana M. na trzy miesiące. Teraz za to przestępstwo 34-latkowi może grozić karat nawet 12 lat więzienia.

jb/sk