Wysyp nowych lotów z Warszawy

Warszawa

TVN24 BIŚLotnisko Chopina

W tym roku przewoźnicy zaoferują pasażerom 11 nowych tras z Lotniska Chopina. Będzie można polecieć do Los Angeles, Astany w Kazachstanie i Podgoricy w Czarnogórze.

Największy port w Polsce szacuje, że w tym roku obsłuży 14 mln pasażerów. W tym roku na ponad 70 trasach będzie operować też co najmniej 15 przewoźników czarterowych.

Nowe trasy z Warszawy

W ubiegłym roku z warszawskiego lotniska samoloty miały 114 regularnych połączeń. W tym roku zostanie uruchomionych 11 nowych tras w ruchu regularnym. Najwięcej z nich - sześć połączeń - będzie należało do PLL LOT.

Polski przewoźnik pod koniec lutego zaczął latać z Warszawy na centralne lotnisko Kijów-Żuliany na Ukrainie. W kwietniu linia uruchomi dwa połączenia za Atlantyk - 3 kwietnia zainauguruje rejsy do Los Angeles, a 28 lutego loty do Newark w USA. LOT zacznie latać do Astany w Kazachstanie 8 maja) do Podgoricy w Czarnogórze 13 maja i do Puli w Chorwacji 14 maja. Te dwa ostatnie połączenia będą wykonywane tylko w sezonie letnim. LOT od marca przejął połączenia na trasie Warszawa-Zielona Góra. Poprzednio trasę tę obsługiwała firma Sprint Air.

Pozostałych pięć nowych połączeń uruchomi węgierski Wizz Air. Z Warszawy linia poleci do Billund w Danii 27 marca i do Santander w Hiszpanii 31 marca. 30 czerwca rozpocznie rejsy do Bratysławy na Słowacji i do Lyonu we Francji, a następnie 2 lipca do Lamezia Terme we Włoszech.

Nawet 14 milionów pasażerów

Na niektórych połączeniach przewoźnicy zwiększą liczbę oferowanych rejsów. I tak Ryanair zacznie częściej latać z Warszawy do Szczecina, a Wizz Air do Bukaresztu, Wilna, Kijowa-Żuliany i Nicei. 

Szacuje się, że w 2017 r. Lotnisko Chopina obsłuży nawet 14 milionów pasażerów, co będzie kolejnym rekordem w jego historii. W ubiegłym roku port obsłużył 12,8 mln pasażerów.

Warszawski port obsługuje ok. 38 proc. ruchu pasażerskiego w Polsce. Lotnisko jest głównym portem dla PLL LOT. Oprócz naszego przewoźnika latają tu takie linie, jak m.in. Lufthansa, British Airways, Air France, KLM, Brussels Airlines, Turkish Airlines, Emirates.

CZYTAJ RÓWNIEŻ NA TVN24BIS.PL

Niedawno pisaliśmy też o planach budowy Centralnego Portu Lotniczego:

Hanna Gronkiewicz-Waltz o nowym lotnisku
TVN24

ag/ms