Wyświetlacze ułatwią przesiadki z metra. Kiedy? Nie wiadomo

Warszawa

ZTMSzykują ułatwienie dla pasażerów metra

Za trzecim razem udało się rozstrzygnąć przetarg na koncepcję wyświetlaczy, które mają pokazywać, za ile odjadą autobusy czy tramwaje z przystanków nad stacjami metra. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy ekrany pojawią się na I linii podziemnej kolejki.

"Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę na stworzenie koncepcji wyposażenia stacji I linii warszawskiego metra w wyświetlacze informujące o najbliższych odjazdach komunikacji naziemnej. Dokument zostanie przygotowany przez firmę ZBW Elektronika" - podał ZTM na swojej stronie internetowej.

Ważne przesiadki

To był już trzeci przetarg na opracowanie koncepcji. Jak przypomina Michał Grobelny z ZTM, w pierwszym oferta nie zmieściła się w zakładanym kosztorysie, w drugim przypadku nie zgłosił się nikt.

Teraz zwycięzca trzeciego przetargu będzie miał pięć miesięcy na przygotowanie opracowania. Będzie musiał zidentyfikować potrzeby i oczekiwania pasażerów, określić skalę przesiadek na poszczególnych liniach, w rejonie stacji metra i dokonać oceny stanu technicznego przystanku podziemnej kolejki oraz komunikacji naziemnej. Na tej podstawie ma powstać opracowanie pokazujące, gdzie powinny znaleźć się wyświetlacze.

Dla stacji Dworzec Gdański i stacji Centrum przewidziana zostanie także możliwość wyświetlania odjazdów pociągów SKM i Kolei Mazowieckich.

Nie wiadomo kiedy

Ekrany podpowiedzą pasażerom jak najwygodniej i najszybciej kontynuować podróż. - W ramach koncepcji powstanie też kosztorys. Na bazie tych informacji będziemy mogli ocenić, jak szybko zrealizować tę inwestycję i za jakie pieniądze - dodaje Grobelny.

Na razie nie wiadomo, dokładnie kiedy wyświetlacze się pojawią.

Koncepcja obejmie też zgłoszone projekty do budżetu partycypacyjnego, które dotyczą stacji Słodowiec i Ratusz Arsenał, które również zakładały stworzenie takiego systemu.

ZOBACZ BUDOWĘ METRA NA TARGÓWEK:

ran/pm

Budują torowisko w tunelu metra na TargówekBudowa II linii metra
wideo 2/4