Wystraszona Legia wreszcie się ocknęła. "Pasy" spasowały po pierwszym golu

Warszawa

Legioniści z pierwszymi trzema punktami w nowym sezonie Ekstraklasy. Warszawianie po fatalnym występie w pierwszej kolejce, w drugiej pokazały swoją moc i ograły Cracovię 3:1. Choć zaczęło się jak zawsze...

Wstrząs, jaki przeżyła na początku Legia Warszawa, trudno nawet opisać. Gospodarze tak drążyli bramkę Kuciaka, tak go nękali, aż w końcu trafili za sprawą Dawida Nowaka, który przepięknie przyjął piłkę na klatkę piersiową i uprzedził bezradnie interweniującego golkipera Wojskowych. Skrzydła Cracovii po dwudziestu minutach podciął jednak Jakub Kosecki. Dochodzący do formy pomocnik otrzymał świetnie podanie w pole karne (błąd popełnił Krzysztof Nykiel) i z ostrego kąta po długim rogu uderzył nie do obrony obok Pilarza.

Powrót mistrza

Krakowianie nie chcieli zrezygnować. Wciąż szukali dogodnych okazji, by ponownie wyjść na prowadzenie. Prawie udało się to pod koniec pierwszej połowy, gdy do prostopadłej piłki poszedł Dariusz Zjawiński i naśladujący Neuera Kuciak. Słowak odbił się jednak od napastnika i nieszczęśliwie upadł. Zjawiński mając natomiast tylko obrońcę w bramce strzelił nad poprzeczką. Poszkodowany w tym starciu w bólach dotrwał do końca pierwszej połowy, ale w drugiej odsłonie zmienił go Konrad Jałocha.Po przerwie cios zadała Legia. Fantastycznym strzałem z 25 metrów popisał się Tomasz Jodłowiec, a piłka "siadła" w samym okienku. Powtórki pokazały, że po drodze jeszcze dotknęła jednego z piłkarzy z Krakowa. Gol wystarczył. Ambitni gospodarze opadli z sił, a mistrzowie Polski wykorzystali trudne momenty przeciwników. W polu karnym sfaulowany został Saganowski, a jedenastkę na gola zamienił Vrdoljak. Od tej pory "Pasy" czekały tylko na końcowy gwizdek.

Cracovia - Legia Warszawa 1:3 (1:1)Bramki: Dawid Nowak 4' - Jakub Kosecki 23', Tomasz Jodłowiec 47', Ivica Vrdoljak 74' (z karnego).

Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz - Bartosz Rymaniak, Mateusz Żytko, Paweł Jaroszyński - Krzysztof Nykiel (48. Bartłomiej Dudzic), Damian Dąbrowski, Adam Marciniak, Marcin Budziński, Łukasz Zejdler (74. Przemysław Kita) - Dariusz Zjawiński (59. Sebastian Steblecki), Dawid Nowak.Legia Warszawa: Dusan Kuciak (57. Konrad Jałocha) - Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Bartosz Bereszyński - Adam Ryczkowski, Tomasz Jodłowiec (70. Ivica Vrdoljak), Helio Pinto, Miroslav Radovic (59. Ondrej Duda), Jakub Kosecki - Marek Saganowski.

CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL

bucz