"Wystawa" w komendzie. Pokazali biżuterię z przestępstw

Warszawa

TVN24Ponad 1000 sztuk damskiej i męskiej biżuterii

Ponad 1000 sztuk damskiej i męskiej biżuterii, wartej kilkaset tys. zł, było do obejrzenia w stołecznej komendzie policji.

Każdy, kto w wyniku włamania lub kradzieży stracił cenne przedmioty, mógł w czwartek zajrzeć na komendę i sprawdzić, czy nie ma tam jego własności. Chętnych nie brakowało.

Wystawiona biżuteria pochodzi z włamań do domów jednorodzinnych. Policja przejęła ją po zatrzymaniu osób podejrzanych o paserstwo.

Od wisiorków po zegarki

- Grupa działała w Warszawie i okolicach. W tej chwili pokazujemy biżuterię, którą przestępcy skradli. Są to wisiorki, zawieszki, sygnety, pierścionki, drogie zegarki. Biżuterii jest około 1000 sztuk - wyjaśnia Mariusz Mrozek, rzecznik komendy stołecznej policji.

Wszystkie odzyskane rzeczy razem warte są kilkaset tysięcy zł.

Podobne "wystawy" KSP organizuje co jakiś czas. Pokazywane są różne skradzione przedmioty.

Kolejne szanse

- Trzy osoby odnalazły swoją biżuterię - podał wieczorem Mrozek. - Zainteresowanie jest na tyle duże, że będziemy organizować kolejne takie akcje - dodał.

Kontakt dla poszkodowanych

Osoby pokrzywdzone na skutek tego typu przestępstw, zainteresowane rozpoznaniem biżuterii, proszone są o kontakt z wydziałem kryminalnym KSP pod nr tel. (22) 60-365-50, (22) 60-370-89, (22) 60-36-313 oraz (22) 60-377-20.

lata/mz