Najnowsze

"Wystarczy uchylone okienko do piwnicy". Miasto apeluje o pomoc kotom

Najnowsze

ShutterstockApel ws. kotów żyjących na miejskich ulicach

Wystarczy odrobina ludzkiej życzliwości, by pomóc miejskim kotom. Zwłaszcza jesienią i zimą potrzebują suchych i bezpiecznych miejsc, by móc się ogrzać. Warszawski ratusz przypomina o wsparciu dla wolno żyjących zwierząt.

Prezydent Warszawy po raz kolejny zwraca się z prośbą do administratorów i zarządców nieruchomości, oraz do mieszkańców miasta o wsparcie dla wolno żyjących kotów w związku z nadchodzącą zimą. Wystarczy zostawić uchylone piwniczne okienka lub dostosować je w taki sposób, by zwierzęta mogły swobodnie dostać się do wnętrza budynków.

29 tysięcy wolno żyjących kotów

W stolicy bytuje blisko 29 tysięcy wolno żyjących kotów. Ich obecność w piwnicach budynków zapobiega pojawianiu się gryzoni. Miejskie koty nie są zwierzętami bezdomnymi - przypomina ratusz. Nie należy ich wyłapywać i wywozić do schronisk. "Stanowią naturalny element miejskiego ekosystemu, a utrudnianie im dostępu do schronienia w terenie zabudowanym jest traktowane jako forma znęcania się"- piszą urzędnicy.

"Zgodnie ze Światową Deklaracją Praw Zwierząt wszystkie zwierzęta rodzą się równe wobec życia i mają te same prawa do egzystencji. Polska ustawa "O ochronie zwierząt" nakazuje humanitarnie traktować wszystkie zwierzęta" - czytamy w komunikacie.

Miasto pomaga wolno żyjącym kotom, finansując ich leczenie weterynaryjne, zabiegi kastracji i sterylizacji oraz kupując dla nich karmę.

[object Object]
Akcja ratowania kaczkiKontakt 24 | Patryk
wideo 2/3

kk

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości