Wysłała maila do ZDM, a ten sprezentował dzieciom kamizelki

Warszawa

Grażyna Lendzion, dyrektor ZDM fot

Uśmiechnięte dzieciaki ze szkoły podstawowej numer 28 na Targówku już od samego rana podekscytowane czekały na dyrektorke Zarządu Dróg Miejskich. Dlaczego? Grażyna Lendzion punktualnie o 10:00 przekazała im kamizelki odblaskowe. Nie była to jedyna atrakcja, którą przygotował dla najmłodszych ZDM.

- Jesteśmy w tej szkole po mailu od mamy jednego z uczniów, która poprosiła nas o przyjazd - wyjaśnia Grażyna Lendzion, z Zarządu Dróg Miejskich.

Dyrektorka ZDM przywitała się w środę rano z około pięćdziesięciorgiem uczniów szkoły przy ul. Gościeradowskiej. Uwagę dzieci jednak bardziej przykuwał wóz pogotowia drogowego oraz miasteczko ruchu drogowego, które czekały gotowe do zwiedzania.

Dziecko widoczne, to dziecko bezpieczne

Wszystkie atrakcje związane są z bardzo ważnym tematem jakim jest bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. - Dziecko widoczne na drodze to dziecko bezpieczne- wyjaśnia Lendzion. - Dzieci powinny być widoczne czy to w drodze do szkoły, czy podczas jazdy na rowerze - dodaje.

Pamiętając o tym, Zarząd Dróg Miejskich zakupił 1000 kamizelek, które rozdaje uczniom szkół podstawowych. - Mieliśmy już dwa tego typu spotkania w ramach naszej akcji- informuje Lendzion. - Pierwsze kamizelki dostały dzieci ze szkoły specjalnej przy ul. Elektoralnej. Potem braliśmy udział w pikniku na Bemowie- dodaje

.. a wszystko zaczęło się na Bemowie

- To właśnie po pikniku na Bemowie dostaliśmy mail od pani, która zapytała czy możemy przyjechać i obdarować kamizelkami również uczniów ze szkoły na Targówku, do której uczęszcza jej dziecko. O to jesteśmy- mówi Lendzion.

fot
fot
fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
fot
fot
fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
fot
fot
fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

su/band//ec