Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wyskubują wrzosy, wyrywają berberysy, wykopują tuje

Warszawa

Wrzosy, chryzantemy, berberysy i tuje - między innymi te rośliny zginęły z miejskich rabat tej jesieni. Od września złodzieje ukradli już ponad 800 kwiatów i krzewów.

Najwięcej, bo ponad 630 wrzosów, wyrwano z kwietników przy ulicy Targowej i alei Solidarności. Przy tej drugiej jest kamień upamiętniający kapelana Szymona Fedorońko. Złodzieje nie oszczędzili również krzewów rosnących przed nim.

Drugim miejscem skąd zniknęło najwięcej roślin był Trakt Królewski. W reprezentacyjnym miejscu Warszawy łupem padło 100 wrzosów.

"Akcja wyrywania zieleni" objęła też chryzantemy posadzone przy ulicy Emilii Plater i sadzonki kapusty ozdobnej w parku Skaryszewskim.

Kradzieże roślinności miejskiej zdarzały się w poprzednich sezonach, jednak nie na tak dużą skalę. ZOM apeluje, by powiadamiać policję i straż miejską o zauważonych aktach wandalizmu lub kradzieży.

ZOBACZ, JAK Z PLACU TEATRALNEGO ZNIKA USTAWIONA CZASOWO ZIELEŃ:

Zabierają zieleń z pl. Teatralnego
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

md/mś