Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Wysepka do poprawy. Jest za długa o 50 cm

TVN Warszawa


Wysepka na skrzyżowaniu ulic Topiel i Drewnianej jest niezgodna z projektem, dlatego powoduje spore utrudnienia dla kierowców. Sprawą zajęła się Aleksandra Scheybal Rostek, radna PO, która zgłosiła w tej sprawie interpelację.

Wysepka wybudowana została w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych. Okazuje się, że utrudnia ona kierowcom przejazd przez skrzyżowanie.

- Problem polega na tym, że wysepka utrudnia kierowcom skręt w lewo z ul. Drewnianej w ul. Topiel- wyjaśnia w piśmie radna. Auta częściowo wjeżdżają na wysepkę. Po tygodniu jeden z samochodów zniszczył stojący przy krawędzi słupek ze znakiem drogowym- dodaje.

Okazuje się, że wymieniony słupek został ponownie zniszczony. - Faktycznie jest zniszczony. Słupek leży na chodniku obok skrzyżowania - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

50 cm za długa

W kolejnej interpelacji radnej możemy przeczytać, że doszło do "wizji w terenie". Stwierdzono, że faktycznie wysepka ma złe wymiary (niezgodne z zatwierdzonym projektem). Zarząd Dróg Miejskich ma wyegzekwować od wykonawcy prawidłową organizację ruchu.

- Biuro Drogownictwa i Komunikacji stwierdziło, że przekroczono o 50 cm długość wysepki po północnej stronie przejścia dla pieszych przez ulicę Topiel przy ul. Drewnianej - informuje Karolina Gałecka z ZDM.

Nieprawidłowe było również oznakowanie pionowe. - Brakowało znaku D 18 informującego, że w tym miejscu znajdują się miejsca parkingowe - dodaje.

Winny deweloper

- Za budowę azylu odpowiada firma, Nieruchomości Powiśla Sp. z.o.o., która w tym miejscu budowała budynek. W związku z tym musiała również dopasować odpowiednią organizację ruchu. My, jako zarządca drogi, nakazaliśmy wprowadzenie odpowiedniej organizacji ruchu, którą zatwierdzi miejski inżynier. Okazało się, że jest ona niezgodna z projektem zaopiniowanym przez Janusza Galasa - przedstawia historię Gałecka - Zarząd Dróg Miejskich w czerwcu wysłał do wykonawcy pismo z nakazem natychmiastowego wprowadzenia takiej organizacji ruchu, która jest zgodna z tą, którą zatwierdził inżynier - dodaje.

Kiedy organizacja zostanie zmieniona? - Ciężko to powiedzieć. Czekamy na reakcję z ich strony - podsumowuje rzeczniczka.

su//ec