Wyrzutnia rakiet na górze śmieci

Najnowsze

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plWyrzutnia na Radiowie

Tysiące policjantów czuwa nad bezpieczeństwem uczestników szczytu NATO. W Warszawie pojawili się także żołnierze z różnych krajów Paktu Północnoatlantyckiego. Na szczycie śmieciowej góry na Radiowie pojawiła się nawet wyrzutnia rakiet.

"Patrioty chroniące szczyt NATO postawiono na... najwyższej górze śmieci w Wawie. Znajomy: No chyba że ktoś wyrzucił" - napisał na Twitterze dziennikarz Łukasz Woźnicki i udostępnił zdjęcie.

Patrioty chroniące szczyt NATO postawiono na... najwyższej górze śmieci w Wawie. Znajomy: No chyba że ktoś wyrzucił pic.twitter.com/XPSpV8LNW7— Łukasz Woźnicki (@lukaszwoznicki) 7 lipca 2016

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. - Rzeczywiście, wyrzutnia jest widoczna od strony Arkuszowej. Widać, że na górce stacjonuje wojsko. Na szczycie, poza wyrzutnią, znajdują się też samochody wojskowe, namioty i kontenery - relacjonuje.

W jednym Woźnicki się pomylił - wyrzutnie to nie Patrioty. Jak wyjaśnił Tomasz Dmitruk z portalu dziennikzbrojny.pl, na Radiowie stanęły wyrzutnie NASAMS 2. "Szczytu NATO poza izraelskim BSP Hermes 900 chroni także norweski system obrony powietrznej NASAMS 2" - stwierdził.

O obecność wojskowego sprzętu w miejscu, gdzie zwykle można zobaczyć wyłącznie śmieciarki zapytaliśmy właściciela zwałki - Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. - Udostępniliśmy teren, jednak odpowiednią osobą do udzielenia informacji na powyższe kwestie wydaje się być Ministerstwo Obrony Narodowej - poinformował Wojciech Jakubczak z MPO.

Pracownicy biura prasowego MON byli dziś dla nas nieuchwytni.

Bezpieczeństwo podczas szczytu

Nad bezpieczeństwem podczas szczytu NATO czuwa 6 tys. policjantów. Pod specjalną ochroną są m.in. hotele, w których zamieszkały VIP-y. Wokół Stadionu Narodowego stanął wysoki na 2,5 metra i długi na 3 kilometry płot.

Podczas szczytu NATO pod specjalnym nadzorem policjantów, BOR i Żandarmerii Wojskowej jest kilka tysięcy osób. W szczycie bierze udział m.in. prezydent USA Barack Obama, delegacja z 28 państw członkowskich, 26 krajów towarzyszących oraz delegacje ONZ, UE i Banku Światowego.

Radiowo to wysypisko na granicy dzielnic Bemowo i Bielany oraz gmin Izabelin i Stare Babice.

CZYTAJ RÓWNIEŻ O UTRUDNIENIACH ZWIĄZANYCH ZE SZCZYTEM NATO

Wraca ruch w centrum miastaTVN24
wideo 2/33

kz/b