Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Wyrzucił kota z piątego piętra. "Atakował, musiałem się bronić"

Warszawa

bjimmy934 / Flickr (CC BY 2.0)Wyrzucił kota przez okno (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkaniec Pragi Północ wyrzucił kota przez okno na piątym piętrze. - Musiałem się bronić. Przecież nic takiego się nie stało – tłumaczył się strażnikom miejskim.

Do zdarzenia doszło w sobotni poranek. Przed godz. 8 strażnicy z ekopatrolu, który zajmuje się zwierzętami, dostali zgłoszeni z ul. Wileńskiej. Pod jednym z bloków miał leżeć ranny kot.

Jak podaje biuro prasowe straży miejskiej, gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, mieszkańcy poinformowali ich, że kot został zabrany chwilę wcześniej przez lokatorów do lecznicy weterynaryjnej i jednocześnie wskazali mieszkanie osoby, do której należało zwierzę.

"Mężczyzna przyznał się do wyrzucenia kota przez okno z wysokości piątego piętra. Strażnicy poinformowali go, że znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem i wezwali na miejsce policję" - relacjonuje straż miejska.

b/r