Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Wyrównują, co rozjechano. "Policjo - SZANUJ ZIELEŃ"

Warszawa

Renata Kaznowska / facebookPorządkowanie terenu na Jazdowie

Policja rozjechała zieleń na Jazdowie, a w czwartek po południu zaczęło się porządkowanie. Prace odbywają się na zlecenie Zarządu Terenów Publicznych.

"Bardzo dziękuję firmie, która na zlecenie ZTP przeprowadziła w tym roku renowację Parku Jazdów, że mimo okresu przedświątecznego, spontanicznie rozpoczęła prace porządkowe i odtworzeniowe" – napisała na Facebooku Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Na dowód pokazała zdjęcia pracowników wyrównujących zniszczone ścieżki.

"Policjo - SZANUJ ZIELEŃ" – dodała Kaznowska.

Porządkowanie zieleni
Renata Kaznowska / facebook

Ratusz kontra funkcjonariusze

To odniesienie do informacji, którą podaliśmy w środę. Funkcjonariusze pilnujący Sejmu zabłocili alejki i rozjechali zieleń. Ratusz nie ukrywał rozgoryczenia, zwłaszcza że park dopiero co został zrewitalizowany.

Z kolei policja w komunikacie przesłanym naszej redakcji tłumaczyła: "…na przestrzeni ostatnich wielu lat podczas zabezpieczania zgromadzeń, które odbywały się w okolicach Sejmu, siły rezerwowe wsparcia zawsze były skoncentrowane w tym miejscu".

TAK WYGLĄDAŁY ZNISZCZONE ALEJKI:

Zniszczone alejki w Jazdowie
Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

ran/mś