Wyroki więzienia za spalenie wozu transmisyjnego

TVN24Wóz został spalony na pl. Na Rozdrożu

Jest wyrok za zniszczenie wozu transmisyjnego TVN24 podczas zamieszek 11 listopada 2011 roku. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Warszawie, dwaj oskarżeni mężczyźni - Tomasz J. i Damian P. - usłyszeli wyroki odpowiednio 2 lat i 3 miesięcy oraz 2 lat i miesiąca więzienia. Sąd nałożył też na nich obowiązek naprawienia szkody w wysokości ponad 780 tys. zł.

Prokuratura informuje, że wyrok w sprawie zapadł 14 listopada przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia.

Winni

Sąd uznał oskarżonych Tomasza J. i Damiana P. za winnych tego, że "w dniu 11 listopada 2011 r. w Warszawie przy Placu na Rozdrożu, działając wspólnie i w porozumieniu ze sobą oraz z innymi nieustalonymi osobami, biorąc aktywny udział w zbiegowisku i wiedząc, iż jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na mienie, zniszczyli wóz transmisyjny należący do TVN SA wraz z wyposażeniem w sprzęt nagraniowy i elektryczny na łączną sumę strat 1 412 296 zł, co stanowiło mienie znacznej wartości, w ten sposób, że wrzucili do środka pojazdu zapaloną racę, czym doprowadzili do całkowitego spalenia ww. samochodu".

Sąd uznał również, że mężczyźni działali "publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie dla porządku publicznego".

Ukarani

Mężczyźni usłyszeli wyroki bezwzględnej kary pozbawienia wolności - dla Tomasza J. 2 lat i 3 miesięcy, a dla Damiana P. 2 lat i 1 miesiąca.

Dodatkowo sąd nałożył na oskarżonych obowiązek "solidarnego naprawienia szkody w wysokości 785 242 zł".

Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj także na tvn24.pl

mn/tr

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości