Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Wyroki więzienia za spalenie wozu transmisyjnego

Najnowsze

TVN24Wóz został spalony na pl. Na Rozdrożu

Jest wyrok za zniszczenie wozu transmisyjnego TVN24 podczas zamieszek 11 listopada 2011 roku. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Warszawie, dwaj oskarżeni mężczyźni - Tomasz J. i Damian P. - usłyszeli wyroki odpowiednio 2 lat i 3 miesięcy oraz 2 lat i miesiąca więzienia. Sąd nałożył też na nich obowiązek naprawienia szkody w wysokości ponad 780 tys. zł.

Prokuratura informuje, że wyrok w sprawie zapadł 14 listopada przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia.

Winni

Sąd uznał oskarżonych Tomasza J. i Damiana P. za winnych tego, że "w dniu 11 listopada 2011 r. w Warszawie przy Placu na Rozdrożu, działając wspólnie i w porozumieniu ze sobą oraz z innymi nieustalonymi osobami, biorąc aktywny udział w zbiegowisku i wiedząc, iż jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na mienie, zniszczyli wóz transmisyjny należący do TVN SA wraz z wyposażeniem w sprzęt nagraniowy i elektryczny na łączną sumę strat 1 412 296 zł, co stanowiło mienie znacznej wartości, w ten sposób, że wrzucili do środka pojazdu zapaloną racę, czym doprowadzili do całkowitego spalenia ww. samochodu".

Sąd uznał również, że mężczyźni działali "publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie dla porządku publicznego".

Ukarani

Mężczyźni usłyszeli wyroki bezwzględnej kary pozbawienia wolności - dla Tomasza J. 2 lat i 3 miesięcy, a dla Damiana P. 2 lat i 1 miesiąca.

Dodatkowo sąd nałożył na oskarżonych obowiązek "solidarnego naprawienia szkody w wysokości 785 242 zł".

Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj także na tvn24.pl

mn/tr

Źródło zdjęcia głównego: TVN24