Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Wyremontowali szkołę. Zajmie ją straż miejska

Najnowsze


W remont jednej z wolskich szkół włożono osiem milionów złotych. Po wybudowaniu nowoczesnych sal i pracowni lekcyjnych okazało się, że... budynek przejmie straż miejska.

W trakcie trwającej blisko trzy lata modernizacji odświeżono każdy zakamarek szkoły przy ulicy Sołtyka. Powstały specjalistyczne pracownie, wśród nich m.in. sala fryzjerska. Jest też przestronna sala konferencyjna i biblioteka. - W sumie na ten remont wydano 8 milionów złotych – mówi Piotr Milowański (PiS) z dzielnicowej komisji oświaty.

W dzień stał pusty

Uczniowie Centrum Kształcenia Ustawicznego nie zagrzeją jednak miejsca w świeżo wyremontowanym budynku. W połowie kwietnia Rada Warszawy podjęła decyzję o przeniesieniu Centrum Kształcenia Ustawicznego do budynku zespołu szkół nr 34 przy ulicy Księcia Janusza 45/47.

Zdaniem urzędników, budynek nie był w pełni wykorzystywany. - Zajęcia dla osób dorosłych odbywały się tam tylko wieczorami i w weekendy – mówi Katarzyna Pienkowska z biura prasowego ratusza.

Strażnicy zamiast uczniów

Miejsce uczniów ma zająć straż miejska. Na Sołtyka przeprowadzą się m.in. funkcjonariusze ze Śródmieścia, Bemowa, a także wydział szkoleń.

- W jednym miejscu znajdzie się wielu funkcjonariuszy i wiele wydziałów, co znacznie usprawni organizację pracy. Ponadto przenosząc się na Sołtyka zwolnimy kilka innych nieruchomości – zauważa Monika Niżniak, rzeczniczka prasowa straży.

Dzięki temu strażnicy zaoszczędzą nawet pół miliona złotych rocznie.

Zaskarżą uchwałę do wojewody

Wolscy radni są jednak oburzeni decyzją kolegów z Rady Warszawy.

– Skierujemy do prezydent miasta apel w tej sprawie. Przekażemy swoje zastrzeżenia. Jak można zabrać uczniom szkołę i przenieść ich do gorszych warunków przy ulicy Księcia Janusza? – denerwuje się radny Milowański.

Radni mają też skierować do wojewody wniosek o unieważnienie uchwały. – Podjęto ją bardzo szybko i bez konsultacji chociażby w dzielnicowej komisji oświaty – podkreśla Milowański.

"Tylko na jakiś czas"

Ratusz przekonuje, ze warunki, w jakich będą odbywały się zajęcia, nie pogorszą się. W ocenie Katarzyny Pienkowskiej sale lekcyjne i pracownie są odpowiednio wyposażone, a plan lekcji Centrum Kształcenia Ustawicznego ma nie kolidować z planem lekcji szkoły dziennej mieszczącej się już przy Księcia Janusza.

Ponadto ratusz zapewnia, że przeniesienia strażników na Sołtyka jest rozwiązaniem tymczasowym. - Jeśli będzie potrzeba stworzenia tam szkoły dziennej, straż się wyprowadzi, a pojawią się tam uczniowie – zapewnia Pienkowska.

Dopytywana, na jaki okres wprowadzą się tam strażnicy, nie była jednak w stanie odpowiedzieć.

W skład Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 3 wchodzą: gimnazjum, dwa licea, dwa technika oraz dwie zawodówki. Wszystkie szkoły są dla dorosłych.

bf/roody

Źródło zdjęcia głównego: www.cku3.pl

Pozostałe wiadomości