Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Wyprzedzał auta przed rogatkami. Nie spodziewał się radiowozu

  TVN Warszawa

  Łukasz Błaszczak ZUA2Wyprzedzanie przed przejazdem kolejowym

  Kierowca peugeota postanowił wyprzedzić sznur aut czekających przed opuszczonymi rogatkami przejazdu kolejowego. Najwyraźniej nie spodziewał się pośród omijanych aut znajdzie się radiowóz. Jak podają policjanci, brak cierpliwości 21-latek przypłacił mandatem i punktami karnymi.

  Piątek, 16 sierpnia, wieczór. Przed przejazdem kolejowym na ulicy Siennickiej w Mińsku Mazowieckim stoi sznur samochodów. Rogatki są opuszczone. Po torach przejeżdża pociąg.

  Tę sytuację widać na nagraniu zrobionym przez jednego z kierowców. Mężczyzna zatrzymał się na wysokości ulicy Słowackiego. Ponad 100 metrów od przejazdu.

  Nagle na lewym pasie pojawia się biały peugeot jadący w stronę torów. Jego kierowca nie zwraca uwagi na wysepkę i przejście dla pieszych. Jak gdyby nigdy nic, wyprzedza oczekujące auta. Gdy jest już blisko przejazdu, ze sznura samochodów wyłania się radiowóz. Policjanci włączają sygnały świetlne i podążają za kierowcą, aż do skrętu w ulicę Mrozowską.

  200 złotych mandatu i 10 punktów karnych

  Jak relacjonują, mężczyzna został zatrzymany do kontroli. "Brak cierpliwości kosztował 21-latka, 200 złotych mandatu i 10 punktów karnych" - informuje mińska policja.

  Zdaniem funkcjonariuszy, 21-latek stworzył realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, bo poruszał się pasem przeznaczonym do jazdy w innym kierunku. "Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów drogowych. Informujemy, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla drogowego cwaniactwa, a policjanci będą reagowali na każdy przypadek łamania prawa, stosując obowiązujący taryfikator mandatów - ostrzegają.

  kk/b