Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wypożyczą murawę na Narodowy

Warszawa

TVN24Skoki na Narodowym

Właśnie kończy się przetarg na nową, czwartą już murawę na Stadionie Narodowym - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Przy okazji koncertu grupy Coldplay murawa, wraz z niezbędnymi instalacjami nawadniającymi i ogrzewającymi, została ze Stadionu Narodowego usunięta. Nie wróci już na stadion, gdyż Narodowe Centrum Sportu finalizuje przetarg na nową.

Pożyczą murawę

- Organizujemy go z myślą np. o meczu eliminacji mistrzostw świata Polska - Anglia. Formuła przetargu, w zasadzie wypożyczenia murawy, określa, że jego zwycięzca dostarczy murawę i po zakończeniu meczu zabierze ją - wyjaśnia Paulina Obelinda z biura prasowego stadionu.

Zmiana koncepcji

To oznacza, że NCS chce rozwiązania unikatowego na skalę kraju, a nawet Europy. Ale też, że zrezygnowano z wcześniej zapowiadanego rozwiązania z instalacją modułową. Miała ona pozwalać na to, aby np. przed koncertem zdjąć donice z murawą i częściami instalacji i przenieść całą płytę obok stadionu.

– Murawa i instalacje składałyby się w całość. Należało jednak wybudować w pobliżu Narodowego taką samą nieckę jak na stadionie, z podłączeniem do instalacji. Zapomniano o tym w projekcie – mówi w rozmowie z "DGP" inżynier biorący udział w budowie obiektu. Na razie nie wiadomo jeszcze, ile firm chce dostarczać murawę i zabierać ją po każdym spotkaniu. Nie wiadomo też, jakie ceny zaoferowały. Wiadomo jednak, że każda z poprzednich muraw to koszt kilkuset tys. złotych - podaje gazeta.

PAP/ran/par