Wypożyczą murawę na Narodowy

TVN Warszawa

TVN24Skoki na Narodowym

Właśnie kończy się przetarg na nową, czwartą już murawę na Stadionie Narodowym - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Przy okazji koncertu grupy Coldplay murawa, wraz z niezbędnymi instalacjami nawadniającymi i ogrzewającymi, została ze Stadionu Narodowego usunięta. Nie wróci już na stadion, gdyż Narodowe Centrum Sportu finalizuje przetarg na nową.

Pożyczą murawę

- Organizujemy go z myślą np. o meczu eliminacji mistrzostw świata Polska - Anglia. Formuła przetargu, w zasadzie wypożyczenia murawy, określa, że jego zwycięzca dostarczy murawę i po zakończeniu meczu zabierze ją - wyjaśnia Paulina Obelinda z biura prasowego stadionu.

Zmiana koncepcji

To oznacza, że NCS chce rozwiązania unikatowego na skalę kraju, a nawet Europy. Ale też, że zrezygnowano z wcześniej zapowiadanego rozwiązania z instalacją modułową. Miała ona pozwalać na to, aby np. przed koncertem zdjąć donice z murawą i częściami instalacji i przenieść całą płytę obok stadionu.

– Murawa i instalacje składałyby się w całość. Należało jednak wybudować w pobliżu Narodowego taką samą nieckę jak na stadionie, z podłączeniem do instalacji. Zapomniano o tym w projekcie – mówi w rozmowie z "DGP" inżynier biorący udział w budowie obiektu. Na razie nie wiadomo jeszcze, ile firm chce dostarczać murawę i zabierać ją po każdym spotkaniu. Nie wiadomo też, jakie ceny zaoferowały. Wiadomo jednak, że każda z poprzednich muraw to koszt kilkuset tys. złotych - podaje gazeta.

PAP/ran/par