Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Wypożyczą murawę na Narodowy

Najnowsze

TVN24Skoki na Narodowym

Właśnie kończy się przetarg na nową, czwartą już murawę na Stadionie Narodowym - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Przy okazji koncertu grupy Coldplay murawa, wraz z niezbędnymi instalacjami nawadniającymi i ogrzewającymi, została ze Stadionu Narodowego usunięta. Nie wróci już na stadion, gdyż Narodowe Centrum Sportu finalizuje przetarg na nową.

Pożyczą murawę

- Organizujemy go z myślą np. o meczu eliminacji mistrzostw świata Polska - Anglia. Formuła przetargu, w zasadzie wypożyczenia murawy, określa, że jego zwycięzca dostarczy murawę i po zakończeniu meczu zabierze ją - wyjaśnia Paulina Obelinda z biura prasowego stadionu.

Zmiana koncepcji

To oznacza, że NCS chce rozwiązania unikatowego na skalę kraju, a nawet Europy. Ale też, że zrezygnowano z wcześniej zapowiadanego rozwiązania z instalacją modułową. Miała ona pozwalać na to, aby np. przed koncertem zdjąć donice z murawą i częściami instalacji i przenieść całą płytę obok stadionu.

– Murawa i instalacje składałyby się w całość. Należało jednak wybudować w pobliżu Narodowego taką samą nieckę jak na stadionie, z podłączeniem do instalacji. Zapomniano o tym w projekcie – mówi w rozmowie z "DGP" inżynier biorący udział w budowie obiektu. Na razie nie wiadomo jeszcze, ile firm chce dostarczać murawę i zabierać ją po każdym spotkaniu. Nie wiadomo też, jakie ceny zaoferowały. Wiadomo jednak, że każda z poprzednich muraw to koszt kilkuset tys. złotych - podaje gazeta.

PAP/ran/par

Źródło zdjęcia głównego: TVN24