Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Wypłaty 500+ opóźnione. Problem w kilku dzielnicach

Warszawa

Urząd MiastaProblemy z wypłatami

Mieszkańcy stolicy alarmują, że w listopadzie nie dostali jeszcze pieniędzy z programu Rodzina 500+. Warszawscy urzędnicy tłumaczą, że nie dostali ich na czas od wojewody.

"Zawsze dostawałem te pieniądze 25. dnia miesiąca, a jest już pierwszy kolejnego i nadal ich nie mam na koncie. Nie wiem, z jakiego powodu" – mówi nam Marcin z Mokotowa.

Przelew w środę

Zapytaliśmy o to ratusz. – Niestety dopiero w środę przed południem wpłynął przelew z pieniędzmi od wojewody. Mowa o ponad 7 mln zł dla kilku dzielnic – wyjaśnia Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika ratusza.

I podkreśla, że urzędnicy od razu przelali je na konta mieszkańców. – Liczyliśmy, że pieniądze będą wcześniej – zaznacza Kłąb.

Służby wojewody mazowieckiego zaznaczają jednak, że wypłat zapewniono. "Środki na świadczenia w Warszawie zostały przekazane 30 listopada. Urząd m.st. Warszawy wystąpił 29 listopada o zwiększenie środków w kwocie ponad 7 mln zł. Wypłata świadczeń została więc zapewniona" – oświadczył zespół prasowy wojewody mazowieckiego.

- Jeżeli dostajemy pieniądze w ostatnim dniu miesiąca, to nam dezorganizuje prace. Zapotrzebowanie i plan dotacji był złożony w połowie miesiąca. A 29 listopada wysłaliśmy pismo ponaglające – ripostuje rzeczniczka ratusza.

W TYM ROKU PYTALIŚMY MIESZKAŃCÓW, NA CO WYDAĆ PIENIĄDZE Z PROGRAMU:

Na co wydać pieniądze z programu Rodzina 500 plus?
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

ran/b