Wypadek z udziałem szefa CBA. Policja zatrzymała uciekiniera

Warszawa

fot. Artur Węgrzynowicz, film : TVN24Policja zatrzymała uciekiniera

Mężczyzna, który uciekł z miejsca wypadku w Brześcach, został zatrzymany. Obecnie trzeźwieje. Potem zostanie przesłuchany. W niedzielę wieczorem doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W jednym z nich podróżował szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Paweł Wojtunik.

- Mężczyzna został zatrzymany po północy. Był pod wpływem alkoholu. Miał 2,37 promila alkoholu we krwi. Zostanie przesłuchany, jak wytrzeźwieje. Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu otwockiego - poinformowała w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl Ewa Szymańska-Sitkiewicz ze stołecznej policji.

Wypadek z udziałem szefa CBA

Do wypadku doszło w niedzielę po 20.00. Brały w nim udział trzy samochody. Jak relacjonował nasz reporter, toyota yaris jechała w kierunku Góry Kalwarii, kiedy w jej tył uderzył volkswagen golf. Po zderzeniu toyota wylądowała na przeciwległym pasie ruchu i zderzyła się z renault.

Kierowca golfa uciekł. Policja podejrzewała, że może być pod wpływem alkoholu. Pasażerowie volkwagena byli nietrzeźwi.

Wypadek w Brześcach. W jednym z aut szef CBA
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Jak ustalił portal tvnwarszawa.pl, renault podróżował szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Paweł Wojtunik.

- Tak, to prawda. Szef bezpośrednio po wypadku ratował zakleszczonego kierowcę yarisa - potwierdził w niedzielę Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA i dodał : - Szefa zbadano alkomatem. Pomiar wyniósł 0,00.

Karetka pogotowia zabrała do szpitala jedną osobę. Droga była zablokowana.

Więcej informacji o wypadku znajdziesz tutaj.

su/lulu