Wypadek w metrze, stację zamknięto na dwie godziny

Najnowsze

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plPo wypadku zamknięta stacja Metro Dworzec Wileński

Na stacji metra Dworzec Wileński doszło do wypadku. Mężczyzna wpadł pod pociąg. Jak informuje reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, poszkodowany w stanie krytycznym został zabrany do szpitala. Ruch pociągów przywrócono o godzinie 13.

Według policji doszło do nieszczęśliwego wypadku. - Z niewyjaśnionych przyczyn 57-letni mężczyzna wpadł pod nadjeżdżający na peron pociąg w kierunku stacji Stadion. Ma ciężkie obrażenia - podaje asp. Rafał Retmaniak z zespołu prasowego stołecznej komendy.

Pociągi II linii metra kursowały wahadłowo po dwóch torach na trasie skróconej Rondo Daszyńskiego - Stadion Narodowy oraz Rondo Daszyńskiego - Centrum Nauki Kopernik. Do czasu zakończenia działań policji stacja Dworzec Wileński będzie wyłączona z ruchu.

Jak informowała Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego, do zdarzenia doszło o godzinie 11.15. - Pod pociąg wpadł mężczyzna, który w stanie ciężkim został zabrany do szpitala. Na miejscu trwają działania policji. Do czasu ich zakończenia stacja wyłączona jest z ruchu pociągów - podawała Anna Bartoń.

Działania policyjne zakończyły się przed godz. 13. Stację ponownie włączono do ruchu.

skw//ec

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl