Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Ambasada w Zagrzebiu uruchomiła infolinię

Autor:
kk/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię
Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię TVN24
wideo 2/4
TVN24Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię

Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię +38 514 899 414, pod którą członkowie rodzin ofiar mogą uzyskać informacje - poinformował rzecznik resortu spraw zagranicznych Łukasz Jasina po wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Według relacji lokalnych służb pojazd wypadł z drogi i zjechał do rowu na autostradzie A4 w kierunku Zagrzebia. Są ofiary śmiertelne i kilkadziesiąt poszkodowanych osób. Wstępne ustalenia wskazują, że autobus pochodził najprawdopodobniej z Grodziska Mazowieckiego.

W Chorwacji na autostradzie A4 w kierunku Zagrzebia doszło do poważnego wypadku autokaru z Polski. Według ostatnich informacji nie żyje 12 osób, kilkadziesiąt jest rannych. Rzecznik MSZ Łukasz Jasina powiedział w TVN24, że "wszystkie ofiary to polscy obywatele". Służby otrzymały informację o wypadku około godziny 5.40 na 62 kilometrze autostrady A4 w kierunku Zagrzebia między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Według rzecznika chorwackiej policji Marko Murica autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Chorwacji poinformowało, że zginęło 11 osób. Później pojawiła się informacja o 12. ofierze śmiertelnej wypadku, która zmarła w szpitalu.

WYPADEK POLSKIEGO AUTOKARU W CHORWACJI. RELACJA W TVN24.PL >>>

Infolinia dla bliskich poszkodowanych w wypadku autokaru w Chorwacji

Jak przekazał rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina, ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię dla najbliższych osób, które podróżowały polskim autokarem. Jej numer to +38 514 899 414.

"Polskie służby konsularne są na miejscu i udzielają niezbędnej pomocy. Do Chorwacji na polecenie Premiera RP Mateusza Morawieckiego i Ministra Spraw Zagranicznych Zbigniewa Raua udają się dzisiaj Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Wiceminister Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz, a także medycy i psychologowie z Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej" - przekazał rzecznik w komunikacie na stronie MSZ.

Wcześniej Jasina informował, że autobus posiadał warszawskie numery rejestracyjne, pochodził najprawdopodobniej z Grodziska Mazowieckiego. Z kolei premier Mateusz Morawiecki przekazał, że podróżowali nim pielgrzymi, zmierzający do Medziugorie.

WYPADEK POLSKIEGO AUTOKARU W CHORWACJI. WYDANIE SPECJALNE W TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Miejsce, w którym doszło do wypadku polskiego autokaru w ChorwacjiMapy Googe

Autor:kk/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Google

Pozostałe wiadomości