Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Wypadek na Torze Służewiec. Dżokej w szpitalu, konia uśpiono

Warszawa

TVN24Wypadek na Torze Służewiec (zdjęcie ilustracyjne)

Nieszczęśliwym wypadkiem zakończyła się w niedzielę gonitwa na Służewcu. W czasie wyścigu koń złamał nogę. Zwierzę uśpiono. O zdarzeniu poinformował Kontakt 24 internauta Marcus.

- Podczas gonitwy koń doznał otwartego złamania. Jadący na nim dżokej, Włoch Stefano Mura, został uderzony przez nadbiegającego drugiego konia w udo. Dżokej został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Prawdopodobnie już za tydzień zobaczymy go na kolejnej gonitwie - poinformował poinformował Przemysław Stasz, rzecznik prasowy Toru Służewiec.

Zgładzili Aviatora

Z uwagi na poważny uraz 4-letniego gniadego ogiera o imieniu Aviator nie można było uratować.

- Koń został odseparowany od publiczności, aby oszczędzić jej widoku. Potem został farmakologicznie zgładzony. To przykre doświadczenie nie tylko dla właścicieli (właścicielami konia było polskie małżeństwo - red.) i trenera, ale także dla publiczności. Nie po to są wyścigi. To bardzo przykre, gdy koń tak kończy karierę - powiedział rzecznik.

Jak dodał Przemysław Stasz, taka sytuacja miała miejsce nie po raz pierwszy. Podobne wypadki mają miejsce średnio raz do roku.

Czytaj też na Kontakcie 24.

ak/map