Wypadek na krajowej "7". Ciężarówki blokowały przejazd w stronę Warszawy

TVN Warszawa | Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
mp\kwoj
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wypadek w Woli MrokowskiejTVN24
wideo 2/3
Wypadek w Woli Mrokowskiej na DK7

Na krajowej "7" na wysokości Woli Mrokowskiej doszło do poważnego wypadku. Kierowcy zmierzający do Warszawy napotkali na duże utrudnienia - największe problemy z przejazdem miały ciężarówki, które nie mieściły się na udostępnionym pasie.

Do wypadku doszło dokładnie na odcinku między Grzędami a Wolą Mrokowską na jezdni w kierunku do Warszawy. 

- Około godziny 8.45 zderzyły się trzy samochody: bus ford transit, mercedes i ciężarowy man. Trzy osoby zostały poszkodowane, przebadane w karetce, ale ostatecznie tylko jedna została zabrana do szpitala - poinformował Jarosław Sawicki z piaseczyńskiej policji.

Jeden pas w kierunku Warszawy został zablokowany, kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden. - Jest duży ruch, więc bardzo prosimy kierowców o ostrożność, żeby nie utrudniali przejazdu innym i nie tamowali ruchu - apelował Sawicki.

Na miejscu reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak ustalił okoliczności wypadku. - Rozmawiałem ze świadkami i, jak twierdzą, tir skręcał z "7" w prawo w małą uliczkę, za nim zatrzymał się bus, którym podróżowało siedmiu mężczyzn. Kierowca ciężarowego mercedesa się nie zatrzymał, wjechał w tył transita i wbił go w tył tira - relacjonuje.

Duże utrudnienia na "7"

Kierowcy zmierzający do Warszawy napotkali na duże utrudnienia. - Na drodze utworzył się ogromny korek. Przejezdna jest tylko część jednego pasa i samochody ciężarowe czy autokary się na nim nie mieszczą. Tą wąską drogą mogą przejechać tylko samochody osobowe - mówił Marcinczak.

Jak zaznaczał, najgorzej było na samym początku korka. - Niektórzy kierowcy ciężarówek nie wiedzą, co się dzieje i w jaki sposób się zatrzymać, więc stają na dwóch pasach i wtedy droga jest całkowicie zablokowana. I tak, dopóki na ten początek korka nie dotrą służby i nie uporządkują sytuacji - opowiadał.

Około godziny 11 droga przez około 30 minut była całkowicie zablokowana, kiedy służby usuwały ciężarówkę z drogi. - Ostatecznie ruch został odblokowany o 11.20 - przekazał Marcinczak.

mp\kwoj

Źródło: tvnwarszawa.pl