Wypadek na budowie metra. Rannego wyciągnięto dźwigiem

Warszawa

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plAkcja straży pożarnej po wypadku w metrze

Na budowie metra doszło do wypadku. Ranny pracownik został wydobyty na powierzchnię przez strażaków. Na miejscu pracowała jednostka ratownictwa wysokościowego.

Do wypadku doszło na stacji Świętokrzyska, około godziny 15.30. – Ranny został pracownik znajdujący się na najniższym poziomie stacji – mówi Michał Konopka ze straży pożarnej. Jak dodaje, mężczyzna nie spadł, tylko został uderzony metalowym elementem.

- Poszkodowany pracownik żyje i jest przytomny – informuje Mateusz Witczyński, rzecznik spółki budującej metro. - Wypadek będzie badany i opisywany przez komisję – dodaje.

Ewakuacja na desce

Do miejsca w którym doszło do wypadku, nie ma jeszcze schodów. Pracownik został opatrzony przez ratowników z pogotowia, jednak nie mogli oni wyprowadzić poszkodowanego na powierzchnię.

– Na dół prowadzą tu tylko drogi tymczasowe. Konieczna będzie ewakuacja na specjalistycznej desce, technikami alpinistycznymi – wyjaśniał Konopka.

Strażacy do akcji wykorzystali stojący na budowie dźwig. - Do haka zostały zaczepione liny, na których strażacy opuścili się na dół. Po chwili ranny był już na powierzchni - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

- Około godziny 16.40 został przekazany załodze karetki i odwieziony do szpitala - dodaje.

Jak informuje strażak, ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna ma obrażenia głowy, barku i klatki piersiowej.

wp/b