Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wypadek i awaria wstrzymały pociągi

Warszawa

fot. Targeo.pl

Na przejeździe kolejowym w Międzyborowie doszło do potrącenia pieszego. Zginął na miejscu – zaalarmował na Kontakt 24 internauta Marcin. Do tego doszła awaria trakcji oraz lokomotywy TLK na trasie Warszawa-Skierniewice. Pociągi nie kursujowały w obu kierunkach. Utrudnienia spowodowała też awaria pociągu na Gocławku.

– Do potrącenia doszło około godziny 7.00. Ruch pociągów przez Międzyborów jest wstrzymany w obu kierunkach – informował oficer dyżurny komendy w Grodzisku Mazowieckim. Na miejscu pracowały służby.

Przejazd udało się udrożnić po godzinie 9.00. Koleje Mazowieckie ostrzegają jednak, że do godzin popołudniowych opóźnienia pociągów mogą sięgać nawet 40 minut.

Komuniakcja autobusowa

Jak informowały Koleje Mazowieckie, na tej samej trasie awarii uległa trakcja, a - jakoby tego było mało - PKP Intercity podało, że zepsuła się lokomotywa.

Pociągi KM na linii Warszawa–Skierniewice w kierunku Skierniewic kursowały do Grodziska Mazowieckiego i tam zawrócały do Warszawy. Na odcinku Żyrardów-Skierniewice-Żyrardów pociąg kursował wahadłowo.

W związku z utrudnieniami KM wprowadziły, pomiędzy Żyrardowem a Grodziskiem Mazowieckim, zastępczą komunikacje autobusową, która kursowała do godziny 10.00.

Bilety honorowane w Intercity

Podróżni z ważnymi biletami KM z Warszawy do Skierniewic i ze Skierniewic do Warszawy mogli skorzystać z dowolnego pociągu PKP Intercity. Pociągi PKP Intercity jechały drogą okrężną - przez Sochaczew i Łowicz Główny.

Podróżni z biletami PKP Intercity na odcinku Warszawa-Skierniewice mogli skorzystać z dowolnego pociągu KM, włącznie z zastępczą komunikacją autobusową.

Awaria pociągu na Gocławku

Dojazd do Warszawy był również utrudniony od strony Otwocka. – O godzinie 7.16 na przystanku Warszawa Gocławek awarii uległ pociąg KM relacji Dęblin – Warszawa Zachodnia – informuje Jan Telecki, dyrektor warszawskiego oddziału PKP PLK. Z powodu awarii trzy składy SKM pojechały objazdem przez Antoninów. Kolejarze odholowali zepsuty pociąg. Opóźnienia w kierunku Warszawy wynosiły ok. 15 minut. Ruch w kierunku Otwocka odbywał się normalnie.

wp/mz