Wynajmowała cudze mieszkania, brała opłatę z góry i znikała

Warszawa

kspPolicjant wykonujący czynności z zatrzymaną

Policja szuka osób, które mogły zostać poszkodowane przez 20-latkę z Łodzi. Wynajęła mieszkanie w Warszawie, dała własne ogłoszenie i naciągnęła 3 osoby na opłatę za pierwszy miesiąc, by zaraz potem zniknąć.

Działanie Aliny Z. było proste. Wynajęła mieszkanie i postanowiła je podnająć kilku osobom naraz. Potencjalnych najemców szukała przez ogłoszenia na popularnych portalach.

Kiedy chętni decydowali się na wynajem, kobieta pobierała opłatę z góry. Potem kontakt urywał się, a pokrzywdzeni dowiadywali się, że kobieta nie jest właścicielem mieszkania.

W ten sposób od jednej z osób, udało jej się wyłudzić 2 tys. złotych.

Nie kryła zaskoczenia

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Bardzo szybko ustalili, że związek ze sprawą może mieć Alina Z. Dzięki współpracy funkcjonariuszy z Ochoty i policjantów z Łodzi, kilka dni temu została zatrzymana. Nie kryła zaskoczenia.

Materiał dowodowy zebrany przez śledczych pozwolił na postawienie trzech zarzutów oszustwa na łączną kwotę 4,5 tys. złotych. Policjanci sprawdzają, czy kobieta nie ma nic wspólnego z innymi, podobnymi przypadkami. Osoby pokrzywdzone proszone są o kontakt z komendą przy Opaczewskiej 8.

Alina Z. została tymczasowo aresztowana. Grozi jej nawet 8 lat więzienia.

md/r