Wymuszenia, oszustwa, haracze. Oskarżona "Słowikowa" i jej gang

Warszawa

TVN24Do sądu trafił akt oskarżenia

Warszawska prokuratura apelacyjna skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw 8 współpracownikom i członkom zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Wśród nich jest Monika B. ps. Słowikowa - żona jednego z liderów grupy pruszkowskiej Andrzeja Z.

- Akt oskarżenia został wysłany do Sądu Okręgowego w Warszawie pod koniec marca - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zbigniew Jaskólski.

Długa lista zarzutów

Według śledczych członkowie działającego w latach 2001-2007 gangu dopuścili się licznych przestępstw m.in. obrotu na wielką skalę substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi, wymuszeniami rozbójniczymi, oszustwami, wymuszaniem haraczy, przetrzymywaniem zakładników a także korumpowaniem funkcjonariuszy państwowych i innymi osób.

Wśród oskarżonych jest Monika B. ps. Słowikowa, której zarzucono kierowanie grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Jest żoną Andrzeja Z., ps. Słowik, szefa "Pruszkowa" z lat 90. "Słowik" to jeden z oskarżonych, a następnie uniewinnionych w procesie o nakłanianie do zabójstwa byłego szefa policji gen. Marka Papały.

Grozi im do 12 lat więzienia

Członkowie grupy Moniki B. zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚ w czerwcu 2013 roku m.in. na terenie Warszawy. Grozi im do 12 lat więzienia.

PAP/b