Wymuszał na "brata"

Warszawa

| Youtube/velli65, AccuWeatherfot. KSP

Bielańscy policjanci zatrzymali 19-latka, który podszywając się pod "brata" ze związku wyznaniowego, wyłudził od starszego małżeństwa 16 tysięcy złotych. Z kolei w Otwocku wpadł kolejny członek tzw. grupy działającej metodą "na wnuczka".

19-latek zadzwonił do starszej kobiety i podał się za "brata" związku wyznaniowego, do którego należy pokrzywdzona. Poprosił ją o pilną pożyczkę 16 tysięcy złotych, bo mężczyźnie trafiło się mieszkanie po okazyjnej cenie.

Pokrzywdzona miała w domu tylko 8 tysięcy złotych, po resztę wysłała swojego męża, który w międzyczasie dostał telefon od "brata", że po pieniądze przyjedzie znajomy. 72-latek przekazał pod bankiem pieniądze nieznajomemu mężczyźnie.

Policjanci od razu podeszli do starszego mężczyzny, aby dowiedzieć się dlaczego ten przekazywał na ulicy tak dużą kwotę. Gdy poznali szczegóły, od razu ruszyli w pościg za oszustem. Kilkaset metrów dalej Tomasz N. był już w rękach policji.

19-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia.

Kolejny zatrzymany

W Otwocku policja zatrzymała kolejnego członka grupy oszustów działających metodą "na wnuczka". 25-letni Daniel J. usłyszał cztery zarzuty dokonania oszustw oraz zarzut ukrywania dokumentów, którymi nie miał prawa rozporządzać. Grozi mu do 8 lat więzienia.

bf/par