Wymień starą lodówkę czy mikser na choinkę. 1600 drzewek do rozdania

Warszawa

TVN24Wymień elektrośmieci na choinkę

W sobotę w dwóch miejscach w Warszawie - na Mokotowie i Białołęce można wymienić elektrośmieci na choinkę. Miasto ma do rozdania 1600 drzewek. Do punktów, warszawiaków dowiozą specjalne linie autobusowe.

Ta akcja ma trzy wymiary - mówił na antenie TVN24 Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. - Po pierwsze chcemy warszawiaków zachęcić do tego, żeby segregowali odpady i oddawali je w miejsca do tego przeznaczone. Po drugie dajemy drzewka, które są w doniczkach, więc można je na wiosnę posadzić w swoich ogródkach, przy swoich domach. A po trzecie akcja jest charytatywna, dochodem wspieramy odbudowę szkoły zniszczonej po tajfunie na Filipinach - dodał.

Jak przypomniał Olszewski, elektrośmieci oddawać trzeba do specjalnych pojemników, które są wystawiane dwa razy w tygodniu przy urzędach dzielnic, albo przez cały tydzień w dwóch miejscach w Warszawie - w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - na Mokotowie i Białołęce.

1600 drzewek

Akcja wymiany elektrośmieci na choinkę trwać będzie od godz. 10 do 13 w sobotę 19 grudnia w dwóch punktach w Warszawie - przy ul. Zawodzie 16 na Mokotowie i przy ul. Płytowej 1 na Białołęce.

Miasto ma do rozdania 1600 drzewek, a ich wielkość będzie uzależniona od przyniesionego sprzętu.

Specjalnie na tę okazję uruchomiono dwie linie autobusowe, które dowiozą warszawiaków do tych miejsc. I tak: linia 908 zabierze pasażerów z Metra Wilanowska do ul. Zawodzie, a linia 926 z Metra Młociny do Płytowej.

su/gp