Wymień śmieci na wodne atrakcje lub... drewno

Warszawa

Atrakcje za śmieci

Zabawa na skuterze wodnym, pływanie kajakiem, rejs wycieczkowcem po Wiśle, albo drewno na ognisko - wszystko w zamian za śmieci. Nad Wisłę wracają punkty wymiany odpadów. Od piątku na prawym i lewym brzegu Wisły będzie można wymienić posegregowane odpady.

– Zależy nam na przekierowaniu fali ludzi spędzających wieczory nad Wisłą na dzienne atrakcje wiślane. Oferta żeglugi wiślanej nie jest jeszcze wystarczająco znana szerokiej publiczności, a szkoda, bo na Wiśle można z roku na rok robić coraz więcej - tłumaczy Jan Piotrowski z Biura Marketingu m.st. Warszawa.

Kupony na wiele atrakcji będzie można dostać w punkcie znajdującym się po lewej stronie Wisły, przy klubokawiarni Babie Lato.

Za jednorazowo przyniesione odpady dostaniemy kupon o wartości 5 złotych. Kupony można gromadzić i sumować. Jeśli ktoś nie zbierze kuponów o odpowiedniej wartości, może do nich dopłacić i wymienić je na wybraną atrakcję.

Drugi punkt wymiany znajdzie się przy plaży Poniatówka po prawym brzegu Wisły. Tam zamiast kuponów będzie można otrzymać drewno na ognisko. By je dostać musimy przynieść 10 lub 20 odpadów.

W zeszłym roku w Punktach Wymiany za odpowiednią ilość odpadów można było otrzymać matę do siedzenia i spray na komary.

– Pomysł jest prosty. Chcemy edukować, że odpady tj. szkło i plastik, które są surowcami, mogą być wymienione na przedmioty codziennego użytku lub atrakcje. Chcemy pokazać, na czym polega idea powtórnego ich wykorzystania i wytworzyć w ludziach przekonanie, że recykling się opłaca, a surowce nie są zwykłymi śmieciami – wyjaśnia Piotrowski.

Punkty Wymiany Odpadów będą działały do końca sierpnia w piątki i soboty od godz. 19.00 do 1.00.

md/mś