Wymiana nawierzchni na parkingach P+R. Utrudnienia

Warszawa

tvnwarszawa.plRemonty na dwóch parkingach

Zarząd Transportu Miejskiego wymieni nawierzchnię na dwóch parkingach P+R - przy metrze Marymont i metrze Wilanowska. Część miejsc nie będzie dostępna dla kierowców.

"Rozpoczęła się wymiana nawierzchni na dwóch poziomach parkingu P+R Metro Marymont. Prace potrwają do 9 września" - poinformował Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM-u.

Dwa parkingi do remontu

Na parkingu P+R Metro Marymont wymieniana jest nawierzchnia na poziomie 0 oraz 1. Ale to nie wszystko. Niebawem rozpocznie się również remont na parkingu przy stacji metra Wilanowska.

"Prace na parkingu rozpoczną się 25 lipca. Wymieniana będzie nawierzchnia na poziomie 1 i 2. Również i tam kierowcy będą musieli się liczyć z tym, że część miejsc będzie w czasie prac niedostępna. Prace przy Wilanowskiej skończą się w drugiej połowie września" - informuje Krajnow.

Na obu parkingach zostanie ułożona nowa, trwała posadzkana bazie żywic akrylowych. Zarząd Transportu Miejskiego naprawi również uszkodzoną elewację.

Przetarg na nowy parking

W czerwcu urzędnicy ogłosili przetarg na zaprojektowanie parkingu Młociny III. Ten jako pierwszy w stolicy, ma zostać wyposażony także w panele fotowoltaiczne. Energia w nich gromadzona ma być wykorzystana do oświetlenia parkingu oraz do ogrzewania urządzeń technicznych.

"Póki co, to będzie pilotaż. Jeśli rozwiązanie się sprawdzi i rzeczywiście zaobserwujemy korzyści związane z oszczędnością energii, to będziemy myśleć, żeby budować takie urządzenia na nowych parkingach i istniejących obiektach" - powiedział nam w maju Jakub Miernik, kierownik działu planowania i przygotowania inwestycji ZTM.

Projekt ma być gotowy w marcu przyszłego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem budowa zakończy się w lutym 2018 roku.

Jakub Miernik o nowym parkingu
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

kz/sk