"Wyłudzali VAT i kredyty bankowe, handlowali też narkotykami"

Warszawa

CBŚPZatrzymano 15 osób

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Kielc przeszukali 20 mieszkań w Warszawie i okolicach. Zatrzymali 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mieli oni wyłudzać podatek VAT i kredyty bankowe, a także dokonywać oszustw podczas zawierania umów leasingowych oraz handlować narkotykami. Wcześniej w tej samej sprawie zatrzymano 10 osób.

Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli m.in. dokumentację finansowo-księgową fikcyjnych podmiotów gospodarczych, telefony komórkowe, komputery, dyski i inne nośniki pamięci. Policjanci współpracowali z wywiadem skarbowym, Ministerstwem Finansów i policjantami z Wydziału Realizacyjnego KSP. Funkcjonariusze zatrzymali pięć osób.

– Zarzuty usłyszało 3 mężczyzn i kobieta w wieku od 34 do 50 lat. Będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa i posiadanie narkotyków. Wobec dwóch podejrzanych sąd zdecydował o tymczasowym 3-miesięcznym areszcie – informuje Agnieszka Hamelusz, p.o. rzecznika Komendanta CBŚP.

Narkotyki, rower i wyłudzenia

Wcześniej w tej sprawie zatrzymano już 10 podejrzanych. - Mają oni na swoim koncie zarzuty związane z posiadaniem tabletek ekstazy (504 szt.), marihuany (69 gramów), 232 sadzonek konopi i roweru o wartości 3 tys. zł skradzionego w Norwegii. Poza tym usłyszeli zarzuty przemytu i handlu narkotykami, oszustw i wyłudzeń kredytów oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – wylicza Hamelusz.

Według informacji przekazanych przez policję część z zatrzymanych osób wywodzi się ze środowiska pseudokibiców jednego z warszawskich klubów. - Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań – uzupełnia Hamelusz. CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

wini/gp